IPSI / Warsztaty otwarte / Wyprawa na Bali: trening ciała i umysłu
Wyprawa na Bali: trening ciała i umysłu

Wyprawa na Bali: trening ciała i umysłu

Toniesz w morzu niespokojnych myśli?

Wszystkie sprawy zarówno służbowe, jak i prywatne zdają się być tak samo ważne, a czas na ich wykonanie nieubłaganie ucieka? Masz wrażenie, że przygniata Cię wodospad zadań, zaraz utoniesz i zupełnie nie wiesz, od czego zacząć?

To duszenie się nie jest wywołane nadmiarem obowiązków, a nieprawidłowym zarządzaniem uwagą i koncentracją. Opanuj tę sztukę, a zobowiązania nigdy nie ściągną Cię pod powierzchnię.

Rozwiązanie: Mindfulness i Freediving

Weź udział w warsztatach, podczas których poznasz pełny zakres mocy dwóch metod: Mindfulness i Freediving. Podczas warsztatu:

 • zdobędziesz umiejętność utrzymania kontaktu z otaczającą rzeczywistością i z sobą samym,
 • nauczysz się chronić przed roztargnieniem, traceniem sił na chaotyczne działania, przed automatyzmem i schematyzmem w postępowaniu i myśleniu,
 • nabierzesz dystansu wobec rzeczy nieważnych i skupisz uwagę na zadaniach priorytetowych,
 • zaczniesz utrzymać kontakt z samym sobą, ze swymi odczuciami, emocjami, pragnieniami, nawykami,
 • poznasz zasady własnego treningu uważnego, zaangażowanego bycia i działania w codziennym życiu.

Efekty krótko-
i długoterminowe:

 • Bezpośrednim efektem treningu uważności jest doświadczenie odprężenia, wewnętrznego spokoju, rozszerzonej świadomości własnego ciała, uczuć i myśli.
 • Uczestnicy będą bardziej skoncentrowani i zaangażowani w ważne dla siebie sprawy i zadania.
 • Będą bardziej twórczy, rozwiną zdolność do radzenia sobie ze stresem, niepokojącymi myślami i uczuciami, doświadczą większej świadomości własnych uczuć, pragnień i myśli.
 • Odczują poprawę relacji z innymi ludźmi.

Freediving w procesie terapeutycznym to:

 • cisza, uspokojenie myśli, nieważkość ciała,
 • oddech i przestrzeń w piersiach,
 • rozluźnienie i zwolnienie,
 • świadomość i bycie tu i teraz,
 • odkrywanie siebie – możliwości drzemiących w ciele oraz schematów myśli,
 • nauka obserwacji, rozumienia, kontroli i odpuszczania,
 • mierzenie się z dyskomfortem i znajdowanie sposobu radzenia sobie z nim na poziomie ciała i umysłu,
 • głębsze rozumienie siebie i innych.
Wojciech Eichelberger

fot. Łukasz Król

Warsztaty Bali pomogą uczestnikom nabrać nowego, zdrowego dystansu do codziennych obowiązków. Podczas kilku wspólnie spędzonych dni będą mogli uporządkować myśli i nauczyć się funkcjonować w pełnej uważności. Zachęcam do zapoznania się w programem warsztatów.

Wojciech Eichelberger

Program

Warsztaty wykorzystują przede wszystkim techniki Mindfulness oraz koncepcję rozwoju integralnego.

Trening uważności

Trening uważności

Trening uważności to, według jednego z najbardziej znanych jej nauczycieli  dr Jon Kabat Zinn’a  rozwijanie „szczególnego rodzaju uwagi: świadomej, skierowanej na obecną chwilę i nieosądzającej”. Wykorzystywany jest w terapii stresu i depresji w  psychologii sportu, coraz częściej w biznesie.  Prowadzone od kilku lat badanie naukowe nad wpływem praktyki uważności na funkcjonowanie ludzkiego mózgu wskazują, że poprawia ona w znacznym stopniu zdolność do koncentracji, radzenia sobie z emocjami, powstrzymywania reakcji stresowej, rozwijania zdolności do empatii i pozytywnych reakcji z ludźmi.

Freediving

Freediving

Freediving to każda aktywność, podczas której jesteśmy w wodzie i wstrzymujemy oddech. Może to być snorkeling na rafie, polowanie z kuszą na ryby, zakład ze znajomym – kto da radę przepłynąć na drugą stronę basenu pod wodą, czy też ekstremalne nurkowanie podczas zawodów na głębokość ponad 100m. Zasada jest jedna – zapas tlenu ograniczony jest do pojemności naszych płuc.

 

 

 

 

 

 

Prowadzący

Aby zapewnić najwyższą możliwą jakość merytoryki szkoleń realizowanych przez Instytutu Psychoimmunologii, nad wszystkimi czuwa osobiście Wojciech Eichelberger.

Wojciech Eichelberger

Wojciech Eichelberger

Wojciech EichelbergerTwórca idei i programu Instytutu Psychoimmunologii, gdzie pełni funkcję dyrektora programowego. Od lat odgrywa kluczową rolę w polskiej psychologii, m.in.: współtworzył Oddział Terapii i Rozwoju Osobowości – OTIRO oraz Laboratorium Psychoedukacji. Jest autorem wielu bestselerowych książek z pogranicza psychologii, antropologii i duchowości. Od wielu lat obecny w mediach: w radiu, telewizji prasie. Odwołuje się do terapii integralnej, która oprócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość. Za działalność konspiracyjną w latach stanu wojennego odznaczony Krzyżem Oficerskim Polonia Restituta.

Agata Bogusz

Agata Bogusz

Pierwsza i jedyna w Polsce instruktorka freedivingu w stopniu Instruktor Trener z uprawnieniami AIDA Instructor Trainer, PADI Freediver Instructor Trainer, Pure Apnea Master Instructor Trainer oraz Apnea Academy. Wielokrotna i aktualna rekordzistka Polski w różnych dyscyplinach freedivingu min – 71m CWT i 66 FIM w 2016r.Agata potrafi przepłynąć pod wodą ponad 160m oraz wstrzymać oddech na ponad 6 minut.

Wersja dla firm

Warsztaty Bali są dostępne również w wersji in-company – dla firm, które inwestują w podnoszenie kompetencji osobistych pracowników.

Jeśli chcesz, by Twój zespół skuteczniej wykonywał zlecone zadania, był zawsze uważny i dzięki temu osiągał ponadprzeciętne wyniki, skontaktuj się z nami już dziś. Przygotujemy rozwiązanie specjalnie dla Twojej firmy.

Prześlij zapytanie poprzez formularz po prawej stronie, a skontaktuje się z Tobą nasz menedżer do spraw projektów zamkniętych.

Imię i nazwisko (wymagane)

Firma (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Co otrzymujesz?

Weź udział w warsztatach Bali a otrzymasz:

 • uczestnictwo w warsztatach,
 • nurkowanie,
 • zakwaterowanie w hotelu z basenem,
 • śniadanie i lunch,
 • wifi,
 • ubezpieczenie,
 • transport na miejscu,
 • całodzienną wycieczkę fakultatywną.

Uwaga! Cena warsztatu nie obejmuje przelotu do i z Bali oraz kosztów kolacji. Prosimy również o spakowanie kijów do nordic walking.

Zgłoś się już dziś

Data: 10-19 listopada (Wylot z Warszawy: 10 listopada/ na miejscu 11 listopada, Wylot z Bali: 19 listopada po południu/wieczorem)
Miejsce:

 • Ubud – 5 dni (11-15 listopada)
 • Wybrzeże – 4 dni (16 19 listopada)

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Wybierz wersję warsztatów (wymagane)

Wersje warsztatów Bali Cena standardowa
Wersja podstawowa (tylko udział w warsztatach) 2000 dolarów brutto
*Aby stać się klientem IPSI i skorzystać z ceny zniżkowej wystarczy chociaż raz wziąć udział w naszych warsztatach czy konsultacjach lub zamówić którąś z naszych książek.

Pomóż nam działać skuteczniej i powiedz, jak dowiedziałeś się o warsztatach?

Dodatkowe informacje: dane do faktury, telefon, dodatkowe kontakty

Akceptuję regulamin szkoleń i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych