IPSI / 8xO / 8xO dla trenerów: I edycja programu certyfikacyjnego – już wkrótce nowa edycja
 • Wiedza na najwyższym poziomie

  Metoda 8xO opiera się na założeniu, że gwarancją sukcesu jest kompetentne zarządzenie energią własną, niezbędne by osiągać najlepsze wyniki i stanowić element osobistej przewagi konkurencyjnej na rynku.

 • Poleca Wojciech Eichelberger

  Warsztaty 8xO to kompleksowa wiedza procentująca w życiu zawodowym i prywatnym. Mam nadzieję, że dzięki programowi dla trenerów powiększy się grupa osób świadomie zarządzających swoją energią oraz poziomem stresu.

 • Zarezerwuj daty w kalendarzu

  Zajęcia będą miały charakter praktyczny – oprócz nauki szkolenia innych, każdy uczestnik będzie aktywnie rozwijał własne kompetencje zarządzania stresem. Wszyscy otrzymają też specjalny manual-podręcznik oraz wsparcie w trakcie i po zakończeniu programu.

8xO dla trenerów: I edycja programu certyfikacyjnego – już wkrótce nowa edycja

Czy…

Osiem-O_logo

 • Jesteś trenerem, coachem, psychologiem, terapeutą?
 • Prowadzisz szkolenia z zakresu umiejętności miękkich?
 • Pracujesz z grupami i indywidualnie?
 • Masz doświadczenie w pracy z firmami?
 • Twój staż zawodowy to co najmniej 5 lat pracy?
 • Interesujesz się stresem, jego psychoprofilatką oraz zarządzaniem własną energią?
 • Chcesz poznać program 8xO stworzony przez Wojciecha Eichelbergera – najważniejszy autorytet w tym obszarze w Polsce – oraz wykorzystać tę wiedzę w swojej pracy zawodowej?
Zgłoś się już dziś do I edycji programu certyfikacyjnego 8xO i dołącz do grona ekspertów w zakresie zarządzania stresem i energią własną.

Metoda 8xO opiera się na założeniu, że gwarancją sukcesu jest kompetentne zarządzenie energią własną, niezbędne by osiągać najlepsze wyniki i stanowić element osobistej przewagi konkurencyjnej na rynku.

Wzmocnienie kompetencji w tych obszarach umożliwia efektywne i twórcze funkcjonowanie, tak w pracy, jak i w życiu osobistym. Uczestnicy programu uczą się, jak na stałe wprowadzić do swego życia techniki kompetentnego zarządzania własną energią. Daje to możliwość osiągania ambitnych, długofalowych celów zawodowych i prywatnych.

Dzięki uczestnictwu w programie…

 • Nauczysz się pomagać innym w monitorowaniu poziomu oraz zarządzaniu energią życiową.
 • Dowiesz się, jak rozpoznawać wczesne symptomy przeciążenia u siebie i klientów lub podwładnych.
 • Uzyskasz opartą na najnowszych badaniach wiedzę dotyczącą stresu i wypalenia zawodowego.
 • Dowiesz się, jak przekuć umiejętności regeneracji, relaksacji i mobilizowania zasobów w codzienną praktykę.
Zgłoś udział
Wojciech Eichelberger

fot. Łukasz Król

Warsztaty 8xO to kompleksowa wiedza procentująca w życiu zawodowym i prywatnym. Mam nadzieję, że dzięki programowi dla trenerów powiększy się grupa osób świadomie zarządzających swoją energią oraz poziomem stresu. Im wyższy jest poziom świadomości w tym zakresie tym szczęśliwsi jesteśmy – warto o to zadbać. Tym bardziej i goręcej zapraszam do zapoznania się z programem 8xO dla trenerów oraz udziału w najbliższej edycji.

Wojciech Eichelberger

W procesie szkolenia realizowany jest program nabywania 8 kompetencji w zarządzaniu własną energią życiową, według stworzonego i rozwijanego w Instytucie Psychoimmunologii systemu 8xO. Obejmuje on 160 godzin zajęć dydaktycznych realizowanych w formie dziesięciu 2-dniowych, weekendowych zjazdów.

Zapisz w kalendarzu…

 • Już wkrótce nowe daty.
Zajęcia będą miały charakter praktyczny – oprócz nauki szkolenia innych, każdy uczestnik będzie aktywnie rozwijał własne kompetencje zarządzania stresem. Wszyscy otrzymają też specjalny manual-podręcznik, nie tylko do nauki w trakcie programu certyfikacyjnego, ale będzie pomocny również w przyszłym przygotowywaniu i prowadzeniu swoich zajęć. Ponadto w trakcie realizacji programu, jak i po jego ukończeniu, każdy uczestnik będzie mógł skorzystać z wzajemnej wymiany doświadczeń poprzez specjalną stronę i platformę internetową, poddać się superwizji i korzystać z unikalnej bazy wiedzy.

Zakres umiejętności programu 8xO

Zakres umiejętności programu 8xO

Oddech przeponowy, który pod obciążeniem i w stresie pomaga sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu na energię oraz powstrzymuje przedwczesne reakcje stresowe typu walka – ucieczka.

Obecność, czyli umiejętność urealniania się, optymalnej koncentracji na zadaniu, kontrolowania negatywnych myśli i fantazji oraz efektywnego oszczędzania energii.

Oparcie w sobie to umiejętność rozpoznawania sygnałów przeciążenia, bieżące monitorowanie poziomu energii życiowej, uświadamianie oddechu, budowanie poczucia ugruntowania i równowagi psychofizycznej.

Odreagowanie umożliwia odróżnianie stanu emocjonalnej implozji od rzeczywistego zmęczenia oraz skutecznego i nie obciążającego innych odreagowywania stresu przed wejściem w fazę regeneracji.

Odpoczywanie, czyli umiejętność szybkiego przełączania organizmu w tryb regeneracja – asymilacja, szybkiej i skutecznej regeneracji w warunkach obciążenia i stresu oraz zasypiania.

Oodmawianie i odpuszczanie to nie dopuszczanie do sytuacji przeciążenia zadaniami delegowanymi przez innych, nie brania na siebie zbyt wielkich obciążeń i odpuszczania zadań dodatkowych, nie związanych z priorytetami.

Oodżywianie – optymalne wykorzystywanie generatora pokarmowego oraz energii pokarmowej w celu poprawienia ogólnego bilansu energii życiowej dzięki codziennej diecie.

Opiekowanie się sobą to umiejętność rozróżniania tego co nam służy od tego co nam szkodzi, rozpoznawania i unikania sytuacji nawykowego nadużywania siebie, a także nawykowej bezradności i nadmiernego asekruanctwa.

Zajęcia prowadzą doświadczeni trenerzy Instytutu Psychoimmunologii, nad którymi czuwa Wojciech Eichelberger.

Wojciech Eichelberger

Wojciech Eichelberger

Wojciech EichelbergerTwórca idei i programu Instytutu Psychoimmunologii, gdzie pełni funkcję dyrektora programowego. Od lat odgrywa kluczową rolę w polskiej psychologii, m.in.: współtworzył Oddział Terapii i Rozwoju Osobowości – OTIRO oraz Laboratorium Psychoedukacji. Jest autorem wielu bestselerowych książek z pogranicza psychologii, antropologii i duchowości. Od wielu lat obecny w mediach: w radiu, telewizji prasie. Odwołuje się do terapii integralnej, która oprócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość. Za działalność konspiracyjną w latach stanu wojennego odznaczony Krzyżem Oficerskim Polonia Restituta.

Agata Głowacka

Agata Głowacka

Agata GłowackaFizjoterapeutka – abstolwentka AWF w Krakowie. Członek-założyciel Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapii. Ukończyła kurs instruktorski terapii tańcem American Dance Therapy Association oraz roczne szkolenie prowadzone przez dr D. Kapperta, założyciela Instytutu Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen. Ma za sobą także kurs Metody Feldenkraisa, warsztaty Body Awareness, Rio Abierto, Continuum Movement oraz Terapii Tańcem w konwencji terapii Gestalt. Od ponad 15 lat wykorzystuje ruch i formy ekspresji jako narzędzia służące integrowaniu ciała i psychiki. Pracuje również z kobietami w ciąży nad redukcją stresu okołoporodowego.

Urszula Mijakoska

Urszula Mijakoska

Urszula MijakoskaJest certyfikowanym coachem, zajmuje się dietetyką i specjalizuje w treningach w zakresie twórczej motywacji i rozwoju osobistego. Posiada dwudziestoletnie międzynarodowe doświadczenie menedżerskie w zarządzaniu działami handlowymi branży petrochemicznej. Ukończyła Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego. Należy do Polskiego Towarzystwa Dietetyki. Wykłada w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej i na Uniwersytecie Łódzkim. Jest pierwszym Diet Coachem w Polsce. W kwietniu 2012 roku ukazała się jej książka: Diet coaching. Poradnik dla wiecznie odchudzających się.

Bronisław Świątkowski

Bronisław Świątkowski

Bronisław ŚwiątkowskiTrener, menedżer, ekspert w zakresie ergonomii produktu i ergonomii pracy, instruktor Qigong (techniki relaksacyjno-energetyczne). Praktykuje i naucza metod doskonalenia ciała, oddechu i umysłu. Wykorzystuje współczesne i tradycyjne systemy ćwiczeń służące osiągnięciu równowagi, zdrowia i odporności psychofizycznej oraz radzeniu sobie ze stresem, przeciążeniem i trudno kontrolowanymi emocjami. Pracownik naukowo-dydaktyczny Politechniki Warszawskiej, wykładowca w Akademii Sztuk Pięknych, absolwent Podyplomowego Studium Zarządzania Wiedzą w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Wykorzystaj możliwości, jakie daje certyfikat trenera 8xO: wiedzę, narzędzia, praktykę.

Osiem-O_logo

Zasady przyjęcia: kolejność zgłoszeń
Warunki zaliczenia: warunkiem otrzymania certyfikatu jest zdanie egzaminu z wiedzy teoretycznej i praktycznej (przeprowadzanie własnej sesji zajęć na bazie 8xO).
Dokument ukończenia kursu: certyfikat jest wydawany na okres 2 lat. Uprawnia do prowadzenia zajęć zgodnie z metodologią 8xO przez okres 2 lat, po czym może być odnowiony podczas weekendowego zjazdu (aktualizacja wiedzy, zapoznanie z najnowszymi badaniami).
Cena: 7900 zł brutto (istnieje możliwość płatności ratalnej; uczestnicy pokrywają koszt noclegu – około 250zł za dobę)
Miejsce: okolice Warszawy
Informacje: Marta Leszczyńska (506 955 790, marta.leszczynska@ipsi.pl)

Zgłoś udział:

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Pomóż nam działać skuteczniej i powiedz, jak dowiedziałeś się o programie?

Dodatkowe informacje: dane do faktury, telefon, dodatkowe kontakty