IPSI / Warsztaty otwarte / Mindfulness Based Living Course
Mindfulness Based Living Course

Mindfulness Based Living Course

Czujesz, że możesz żyć pełniej, w zgodzie ze sobą?

Jak powiedzieć życiu „TAK”, kiedy wciąż jesteśmy nękani lękiem, niepewnością, nieprzebranym morzem obowiązków, poczuciem winy, niemożliwością połączenia licznych ról życiowych?

Czy to okoliczności sprawiają, że nie potrafisz żyć pełnią życia, czy Twój umysł wpadł w pułapkę? Może już czas spojrzeć prawdzie w oczy?

Poznaj techniki i praktyczne narzędzia MBLC

Weź udział w Treningu uważności MBLC – Mindfulness Based Living (Życie w oparciu o zasady Mindfulness), cyklu ośmiu cotygodniowych spotkań  w ramach szkolenia uważności, w oparciu o program Szkolenia Mindfulness wg Mindfulness Association (MA). Kurs ten obejmuje osiem tygodni i składa się na niego osiem spotkań, które zwykle trwają około 2,5 godzin.

Mindfulness – uważność, jest byciem w pełnym kontakcie z sobą i otoczeniem, doświadczaniem obecnej chwili w świadomy, nieosądzający sposób. Praktyka Mindfulness jest szczególnie korzystna dla osób przeżywających w swoim życiu stres, chorych na depresję, ze skłonnością do uzależnień. Jednak coraz częściej sięgają po nią ludzie, którzy chcą zatrzymać się, by pogłębiać przeżywanie „tu i teraz” w pełni własnego doświadczenia. Należy podkreślić, że praktyka mindfulness jest neutralna światopoglądowo i może być stosowana przez każdego, niezależnie od przekonań.

Zredukuj stres poprzez uważne działanie

Poczuj w sobie spokój, koncentrację i chęć działania. Dzięki treningowi:

 • Zredukujesz stres za pomocą technik Mindfulness i Compassion,
 • Nauczysz się wchodzić w stan umysłowego zrelaksowania,
 • Zrozumiesz pułapkę „niskiego poczucia własnej wartości” i poznasz drogę wyjścia z niej,
 • Doświadczysz opisanego przez Carla Rogersa paradoksu „Kiedy zaakceptuję siebie w pełni takim jakim jestem – zaczynam się zmieniać”,
 • Wypracujesz nawyki uważności w życiu codziennym umożliwiające zachowanie dystansu, spokoju, skupienia i życzliwości,
 • Zaprzyjaźnisz się z samym sobą,
 • Nauczysz się akceptować swoje niedoskonałości.
Zgłoś udział
Wojciech Eichelberger

fot. Łukasz Król

Trening uważności MBLC to kompleksowy 8 tygodniowy kurs, który pozwoli uczestnikom odetchnąć, wzmocnić uważność i uwolnić się od paraliżującego stresu. To wiedza i umiejętności przydatne zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Zapraszam do zapoznania się z programem oraz udziału w warsztatach.

Wojciech Eichelberger

Program

Każde z 8 cotygodniowych spotkań będzie odbywało się według struktury i zgodnie z zaleceniami autora metody – Roba Nairna – uznanego na świecie nauczyciela Mindfulness i prekursora w prezentacji uważności w szkołach i na uniwersytetach w całejEuropie.

Program spotkań MBLC

Program spotkań MBLC

Program poświęcony jest pogłębianiu uważności w życiu codziennym i redukcji stresu w oparciu o techniki Mindfulness i Compassion. Program będzie składał się z nauki i praktykowania uważności oraz wykładów na temat różnych aspektów uważności, medytacji, stresu, życzliwości. Będziemy ćwiczyć się w uważności, naszej wrodzonej umiejętności bycia w bieżącej chwili. Dzięki temu będziemy mieli możliwość doświadczenia siebie tu i teraz, zrelaksowania i zaprzyjaźnienia się z sobą. Pomiędzy spotkaniami uczestnicy praktykują ćwiczenia uważności wg dostarczonych nagrań, tak by każdy mógł to pełne doświadczenie tu i teraz przywrócić w swoim codziennym życiu. Praca w grupie z jednej strony ułatwia praktykowanie – poprzez wspólną pracę, z drugiej strony – pogłębia doświadczenie uspokojenia umysłu.

Szczegółowy Program i terminy Treningu MBLC:

 • 20.02.2018, godz. 18.30 – 21.00 – Tydzień 1 – Zacznij w miejscu, w którym jesteś
 • 27.02.2018, godz. 18.30 – 21.00 – Tydzień 2 – Ciało jako miejsce bycia obecnym
 • 06.03.2018, godz. 18.30 – 21.00 – Tydzień 3 – Wprowadzenie podpory uważności
 • 13.03.2018, godz. 18.30 – 21.00 – Tydzień 4 – Praca z rozkojarzeniem
 • 20.03.2018, godz. 18.30 – 21.00 – Tydzień 5 – Badanie strumienia myśli
 • 27.03.2018, godz. 18.30 – 21.00 – Tydzień 6 – Postawa obserwatora
 • Dzień praktyki (uważności) – 10:00 – 16:00 – termin do ustalenia (24 marca lub 7 kwietnia)
 • 03.04.2018, godz. 18.30 – 21.00 – Tydzień 7 – Samoakceptacja
 • 10.04.2018, godz. 18.30 – 21.00 – Tydzień 8 – Życie w oparciu o Mindfulness

Prowadzący

Aby zapewnić najwyższą możliwą jakość merytoryki szkoleń realizowanych przez Instytutu Psychoimmunologii, nad wszystkimi czuwa osobiście Wojciech Eichelberger.

Tomasz Zalas

Tomasz Zalas

Trener, psycholog, coach. Absolwent Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz Collegium Civitas. Stypendysta Rochester Zen Center oraz Windhorse Zen Community w USA. Ukończył kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Specjalizuje się w profilaktyce antystresowej, treningach uważności oraz ich wpływem na skuteczne i etyczne przywództwo. Pracował jako specjalista w działach doradztwa i audytu, m.in. w PriceWaterhouseCoopers i w grupie MCI Managment. Uwielbia czytać, biegać i chodzić po górach.

Wersja dla firm

Trening uważności MBLC jest dostępny również w wersji in-company – dla firm, które inwestują w podnoszenie kompetencji osobistych pracowników. Jeśli chcesz, by Twój zespół był skoncentrowany, sprawny, zawsze gotowy do działania i dzięki temu osiągał ponadprzeciętne wyniki, skontaktuj się z nami już dziś. Przygotujemy rozwiązanie specjalnie dla Ciebie i Twojej firmy. Skontaktuj się.

Zgłoś się już dziś

Data rozpoczęcia: spotkania będą odbywać się we wtorki zgodnie z programem. Zapraszamy też na spotkanie otwarte 11 lutego (niedziela, godz. 15.00) lub 13 lutego (wtorek, godz. 18.30).

Miejsce: siedziba IPSI, Sułkowskiego 9, Warszawa

Informacje: warsztaty@ipsi.pl

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Wybierz cenę programu (wymagane)
Cena standarodwaCena dla Klientów IPSI

Cena standardowa Cena dla klientów IPSI*
Trening uważności MBLC 1190 zł brutto 990 zł brutto
*Aby stać się klientem IPSI i skorzystać z ceny zniżkowej wystarczy chociaż raz wziąć udział w naszych warsztatach lub konsultacjach.

Pomóż nam działać skuteczniej i powiedz, jak dowiedziałeś się o warsztatach?

Dodatkowe informacje: dane do faktury, telefon, dodatkowe kontakty

Akceptuję regulamin szkoleń i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych

Zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46WE (dalej RODO), wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie imienia i nazwiska oraz danych kontaktowych: adres zamieszkania, adres e-mail i numer telefonu, w celu wzięcia udziału w warsztatach organizowanych przez Instytut Psychoimmunologii Labolatorium Efektywności Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie. Informacja na temat przetwarzania danych osobowych