IPSI / Warsztaty otwarte / Rozwój integralny: jak odkryć prawdziwe ja
Rozwój integralny: jak odkryć prawdziwe ja

Rozwój integralny: jak odkryć prawdziwe ja

Jak Ci ze sobą?

Człowiek jest najdoskonalszą z żyjących na Ziemi istot. Rodzi się jednak z oprogramowaniem które się dopiero wykształca. W idealnym świecie, podczas idealnego dzieciństwa dziecko dzięki otwartości, zrozumieniu i miłości rodziców przechodzi przez poszczególne fazy rozwojowe stając się dorosłą, autonomiczną, pewną siebie jednostką.

Taka sytuacja zachodzi jednak bardzo rzadko. Rodzice zazwyczaj nie są doskonali, a ich niedoskonałości są przenoszone na dzieci. Kryjąc naturalne odruchy ukrywamy część prawdziwego ja i zaczynamy żyć połowicznym, niekompletnym życiem. Czasami ulegamy fiksacji w fazie rozwojowej, której nie mogliśmy w pełni przeżyć zgodnie z naturą dziecka z tego okresu. Może to przejawiać się w postaci kompulsywnego palenia papierosów, objadania się w celu łagodzenia niepokoju, skrajnego perfekcjonizmu, uporu lub niemożności stania się dorosłym. Często pojawia się toksyczny wstyd, niepokój, lęk czy poczucie gorszości – choć zupełnie nieracjonalne, jednak jakże silne uczucia.

Wszystko to wpływa bezpośrednio na to jak funkcjonujemy na co dzień. Jak to przezwyciężyć, wygrać… z samym sobą?

Zacznij rozwój od… regresji

Weź udział w warsztatach Rozwój integralny i już dziś poznaj sposób na dotarcie do najgłębszych zakamarków siebie. Dzięki warsztatom:

 • Zwiększysz swój potencjał życiowy (wykorzystanie własnych możliwości psychofizycznych)
 • Zyskasz świadomość własnego ciała, uczuć i potrzeb
 • Nauczysz się zdolności do urealniania się w relacjach ze światem i innymi ludźmi
 • Uwolninisz się od lęku, poczucia niższej wartości
 • Rozwiniesz poczucie własnej wartości, siły, wolności, spokoju wewnętrznego
 • Uświadomisz sobie własne fiksacje i rozpoczniesz proces uwalniania się od nich
 • Zyskasz zdolność bycia obecnym tu i teraz
Zgłoś udział

To rozwiązanie Twoich problemów

Warsztaty pomogą Ci szczególnie, jeśli:

 • Chcesz poznać siebie
 • Spotkać się ze swoim wewnętrznym dzieckiem
 • Jesteś otwarty na doświadczanie tego co prawdziwe, nawet jeśli jest to bolesne
 • Chcesz uporządkować trudne wydarzenia z przeszłości i przezwyciężyć swoje słabości

Wcześniejsze doświadczenie w medytacji lub praktykach mindfulness nie jest konieczne.

Wojciech Eichelberger

fot. Łukasz Król

Warsztaty Rozwój integralny to wyjątkowa okazja, aby cofnąć się w czasie, aby pójść naprzód, sprawdzić, co siedzi w nas głęboko i rozprawić się z demonami przeszłości. Zapraszam – zgłoś już dziś swój udział w najbliższych warsztatach.

Wojciech Eichelberger

Program

Będziemy poznawać swój wewnętrzny świat stosując techniki mindfulness. Poprzez świadome odczuwanie ciała, emocji, uświadomienie sobie własnych potrzeb uczymy się zauważać prawdziwy puls życia w nas.

Rozwój integralny

Rozwój integralny

Poprzez świadomą REGRESJĘ do poszczególnych etapów dzieciństwa (od życia płodowego, narodzin, fazy symbiozy i zależności, buntu, rozwoju psychoseksualnego) będziemy mieli możliwość przeżyć w pełni, to co w nas naturalne i czasami „zablokowało się” na pewnym etapie rozwoju (uległo fiksacji).

Ten warsztat jest powrotem do dzieciństwa, wczuciem się w to czego naturalnie doświadcza dziecko, daniem przyzwolenia na podstawowe odruchy co umożliwia pełne rozwinięcie swojej osobowości.

Ten warsztat pokazuje w jaki sposób uświadomienie ciała, nawiązanie kontaktu z własnymi uczuciami, odkrycie swoich potrzeb przekłada się na Twoje poczucie wartości, siły i wolności w życiu.

Ten warsztat jest po to, abyś mógł/mogła przekonać się, że „wszystko jest z Tobą w porządku” bez względu na to jak to może wyglądać na zewnątrz (lub wewnątrz).

Szczególnie dużą korzyść zazwyczaj przynosi spotkanie z emocjami, potrzebami, które są „niedozwolone” w dorosłym życiu, czego przykładem mogą być:

 • Egocentryzm – jest źle widziany przez społeczeństwo, piętnowany. I słusznie – społeczeństwo nie mogłoby funkcjonować, gdyby wszyscy byli egocentryczni. Co jednak mają zrobić Ci, którym nie było dane jako dzieciom doświadczenia w pełni fazy egocentryzmu? Jak wiemy, to co nie przeżyte do końca, to co stłumione – nadal żyje „w podziemiach” żyjąc życiem ducha. Warsztaty są okazją spotkania się z „duchami przeszłości”, uwolnienia ich, przeżycia. Na warsztatach w pełni doświadczymy fazy egocentryzmu – na poziomie ciała, emocji, myśli w myśl zasady: „To co przeżyte w pełni – samo odchodzi”.
 • Potrzeba zależności – jeżeli nie mogliśmy doświadczać jej w dzieciństwie (bo było to na przykład zbyt bolesne) – nauczyliśmy się być super niezależni w życiu. Taka postawa pozwala często zadbać o podstawowe potrzeby, jednak może stanowić blokadę w tworzeniu intymnych relacji, w które wpisane jest „otwieranie się” (i bycie podatnym na potencjalne zranienie). Doświadczenie w pełni potrzeby zależności w dzieciństwie może pomóc znaleźć właściwy balans w dorosłym życiu pomiędzy niezależnością i intymnością.
 • Bunt i złość – tłumione emocje bardzo często żyją stłumione wewnątrz nas bojąc się wyjść na światło dzienne. Dzięki daniu przestrzeni na doświadczanie ich w ciele, emocjach, umyśle – mogą one uwolnić wiele energii, która dostępna będzie dla nas w codziennym życiu.

Prowadzący

Pierwszy dzień warsztatów poprowadzą Wojciech Eichelberger i Tomasz Zalas, zaś drugi samodzielnie Tomasz Zalas.

Wojciech Eichelberger

Wojciech Eichelberger

Wojciech EichelbergerTwórca idei i programu Instytutu Psychoimmunologii, gdzie pełni funkcję dyrektora programowego. Od lat odgrywa kluczową rolę w polskiej psychologii, m.in.: współtworzył Oddział Terapii i Rozwoju Osobowości – OTIRO oraz Laboratorium Psychoedukacji. Jest autorem wielu bestselerowych książek z pogranicza psychologii, antropologii i duchowości. Od wielu lat obecny w mediach: w radiu, telewizji prasie. Odwołuje się do terapii integralnej, która oprócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość. Za działalność konspiracyjną w latach stanu wojennego odznaczony Krzyżem Oficerskim Polonia Restituta.

Tomasz Zalas

Tomasz Zalas

tzalasTrener, psycholog, coach. Absolwent Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz Collegium Civitas. Stypendysta Rochester Zen Center oraz Windhorse Zen Community w USA. Ukończył kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Specjalizuje się w profilaktyce antystresowej, treningach uważności oraz ich wpływem na skuteczne i etyczne przywództwo. Pracował jako specjalista w działach doradztwa i audytu, m.in. w PriceWaterhouseCoopers i w grupie MCI Managment. Uwielbia czytać, biegać i chodzić po górach.

Wersja dla firm

Warsztaty Rozwój integralny są dostępne również w wersji in-company – dla firm, które inwestują w podnoszenie kompetencji osobistych pracowników.

Jeśli chcesz, by Twój zespół poznał techniki odstresowania i dzięki temu osiągał ponadprzeciętne wyniki, skontaktuj się z nami już dziś. Przygotujemy rozwiązanie specjalnie dla Ciebie i Twojej firmy.

Prześlij zapytanie poprzez formularz po prawej stronie, a skontaktuje się z Tobą nasz menedżer do spraw projektów zamkniętych.

Imię i nazwisko (wymagane)

Firma (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Pakiet Plus

Wersja podstawowa obejmuje tylko uczestnictwo w warsztatach.

IconsWybierz wersję Plus, a otrzymasz:

 • Udział w warsztatach Rozwój integralny
 • Swój egzemplarz vademecum warsztatów Rozwój integralny
 • Certyfikat potwierdzający udział w warsztatach
 • Możliwość indywidualnych konsultacji z ekspertem (Tomasz Zalas) – 1 spotkanie

Zgłoś się już dziś

Data: termin już wkrótce
Godziny: 10:00-18:00
Miejsce: Zagroda Ojrzanów, Galowizna 2, Ojrzanów
Informacje: warsztaty@ipsi.pl

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Wybierz wersję warsztatów (wymagane)

Wybierz cenę warsztatów (wymagane)
Cena standarodwaCena dla Klientów IPSI

Wersje warsztatów Rozwój integralny Cena standardowa Cena dla klientów IPSI*
Wersja podstawowa (tylko udział w warsztatach) 1190 zł brutto 990 zł brutto
Wersja z pakietem Plus 1590 zł brutto 1290 zł brutto
*Aby stać się klientem IPSI i skorzystać z ceny zniżkowej wystarczy chociaż raz wziąć udział w naszych warsztatach czy konsultacjach lub zamówić którąś z naszych książek.
**Ceny nie obejmują kosztów zakwaterowania i wyżywienia.

Pomóż nam działać skuteczniej i powiedz, jak dowiedziałeś się o warsztatach?

Dodatkowe informacje: dane do faktury, telefon, dodatkowe kontakty

Akceptuję regulamin szkoleń i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych