IPSI / Warsztaty otwarte / Shinrin-yoku w Puszczy
Shinrin-yoku w Puszczy

Shinrin-yoku w Puszczy

Przemęczenie  jest jednym z najbardziej dokuczliwych stanów, jakich współcześnie doświadczamy.

Często czujemy się przeciążeni i przemęczeni. Czasami aż tak, że wydaje się nam, że nie damy rady odpocząć. Wszystkiego jest za dużo, za szybko, kolejny mail wprowadza nas w przygnębienie.  Życie traci smak. Czujemy się nadużyci. Co to pojęcie właściwie oznacza?

Rodzimy się z zasobami energii życiowych, które nauka szacuje, że powinny wystarczyć na 120 lat. Część tych zasobów ma charakter odnawialny – regenerujemy się na różnych poziomach egzystencji. Pewna część  zasobów życiowych ma charakter nieodnawialny. Czerpiemy z nich w sytuacjach kryzysowych, gdy pomimo uczucia przemęczenia nie mamy możliwości odpoczynku i regeneracji – lecz mimo to działamy dalej.

Nadużycie to silne doznanie, które może być sygnałem, że zaczerpnęliśmy z zasobów nieodnawialnej energii życiowej. Wzięliśmy kredyt, którego nie można już spłacić.

Możemy jednak poznać inne podejście do spraw oraz unikalne sposoby odnawiania sił mentalnych i fizycznych. Istnieje cała sztuka odpoczywania – możemy ją poznać. Okaże się, że można odnowić siły nawet wtedy, gdy mamy tylko kilka chwil na regenerację.

Specjalne zajęcia w przyrodzie shinrin-yoku, czyli kąpiele leśne, to doznanie natury w niecodzienny sposób pozwoli na szerszy horyzont i zdrowszy dystans do naszej powszedniej gonitwy.

Życie może być milsze!

Czyż nie jest to dobra pora na to, aby w końcu wziąć czas dla siebie, naprawdę wziąć głęboki oddech, odpuścić i odpocząć? Nabrać zdrowszego dystansu?

W czym pomogą nam warsztaty?

Nauczymy się „odpoczywać” naszą umęczoną myślami głowę, i szerzej – nasz ciałoumysł.

Cały zaproponowany Państwu weekend jest jednym, wielkim niekonwencjonalnym odpoczynkiem. Gdy będziemy wypoczęci, staniemy się spokojniejsi i bardziej sprawczy.

Gdy chwila po chwili powracamy do równowagi, zaczyna towarzyszyć nam:

  • Emocjonalna stabilność
  • Spostrzegawczość
  • Zdolność do wyciszania zamętu w umyśle
  • Pewność siebie i odwaga
  • Elastyczność
  • Wolność od osądzania siebie
  • Zmysłowość w przyrodzie

Umiejętność prawdziwego odpoczywania polega na tym, że potrafimy nie tylko zrelaksować ciało ale przede wszystkim wyciszać swój umysł.  Ta bezcenna umiejętność powoduje, że zyskujemy energię, która pozwala na podjęcie działań na nowo, z nowymi pomysłami i pogodniejszym spojrzeniem na rzeczywistość.

Prowadzący

Warsztaty prowadzi Zenon Kruczyński:

Zenon Kruczyński

Zenon Kruczyński

Zenon KruczyńskiCertyfikowany nauczyciel MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction) i MBCT (Mindfulness-Based Cognitive Therapy), czyli metody Redukcji Stresu Opartej na Uważności i Terapii Poznawczej Depresji Opartej na Uważności. Wykształcony przez Institut for Mindfulness-Based Approaches w Bedburgu – IMA. Należy do Sekcji Nauczycielskiej Polskiego Towarzystwa Mindfulness. Jako trener w Instytucie Psychoimmunologii w Warszawie odbył roczny staż z metody 8xO prowadzony przez Wojciecha Eichelbergera. Absolwent Studium Terapii Uzależnień w Instytucie  Psychologii Zdrowia w Warszawie. Trener mentalny zawodników Polskiej Kadry Olimpijskiej w zapasach klasycznych w ramach projektu „Silna i Odporna Psychicznie Polska Kadra Olimpijska″. Publicysta i działacz ekologiczny, autor książki „Farba znaczy krew”, rzecznik ekologii głębokiej. Prowadził szkolenia m.in. dla: Nordea Bank, Xelion, ZUS, Akademii Zwierciadła, Progresteron, Castorama, Plus… Prowadził wykłady i prezentacje na Uniwersytecie Śląskim, Warszawskim, Poznańskim, Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, SWPS w Warszawie i w Sopocie. Przez pięć lat współprowadził w Gdyni filię Instytutu Psychoimmunologii z Warszawy. Prowadzi kursy MBSR i warsztaty z obszarów mindfulness oraz warsztaty rozwojowe i rewitalizacyjne. Od ponad dwudziestu lat pod kierunkiem nauczyciela pogłębia medytację zen.
Żonaty, ojciec dorosłej córki i studiującego syna. Mieszka w Białowieży. E-mail: kruczynskizenon@gmail.com

Aby poczuć się lepiej, wystarczy przyjechać!

Białowieża, drewniany dwór Wejmutka http://www.wejmutka.pl

Każdy uczestnik otrzyma na pendrive materiały audio i teksty związane z warsztatem „Wypoczynek radykalny…”

Zgłoś się już dziś

Data: 29 – 31 marca 2019

Warsztat trwa od piątku od godz. 18:00 do niedzieli do obiadu o godz. 13:00.

Cena: 890 zł + koszty dojazdu i koszty zakwaterowania z wyżywieniem (płatne na miejscu). Zakwaterowanie w pokoju 1 os. 210 zł za dobę, w pokoju 2 os. 160 zł za dobę, wyżywienie: posiłki wegetariańskie od kolacji 29 marca do obiadu 31 marca.
Miejsce: Białowieża, drewniany dwór Wejmutka
Informacje: warsztaty@ipsi.pl

Wypełnij formularz:

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Pomóż nam działać skuteczniej i powiedz, jak dowiedziałeś się o warsztacie?

Dodatkowe informacje: dane do faktury, telefon, dodatkowe kontakty

Akceptuję regulamin szkoleń i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych

Zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46WE (dalej RODO), wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie imienia i nazwiska oraz danych kontaktowych: adres zamieszkania, adres e-mail i numer telefonu, w celu wzięcia udziału w warsztatach organizowanych przez Instytut Psychoimmunologii Labolatorium Efektywności Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie. Informacja na temat przetwarzania danych osobowych