IPSI / Warsztaty otwarte / Shinrin-yoku w Puszczy
Shinrin-yoku w Puszczy

Shinrin-yoku w Puszczy

Motto: Przemęczenie  jest jednym z najbardziej dokuczliwych stanów, jakich współcześnie doświadczamy.

Czy aby na pewno tak musi być?

Wydarzenia przychodzą i odchodzą niczym fale. Nie musimy uparcie siłować się z nimi, dzień po dniu odhaczając sprawy do załatwienia. Możemy poznać inne podejście do spraw, oraz unikalne sposoby odnawiania sił mentalnych i fizycznych.

Jak to ujął Jon Kabat-Zinn: „Nie możesz powstrzymać fal, ale możesz nauczyć się na nich surfować”.

Oczywiście, że życie bywa zaskakujące… Lecz mimo to nie musimy wpadać w  „stres, przemęczenie i poczucie nadużycia”. Nawet w najtrudniejszych życiowych sztormach możemy mieć dającą oddech przystań, w której odświeżymy życiowe moce i poczujemy się dobrze. Istnieje cała sztuka uzyskiwania spokojnego umysłu i energii – możemy ją poznać. Kultywując tę sztukę, stajemy się artystami życia.

Tak, to jest naprawdę do zrobienia!

 

Gdy umysł staje się spokojniejszy, towarzyszy nam:

► Emocjonalna stabilność

► Pewność siebie i odwaga

► Elastyczność

► Zmysłowość

► Wolność od osądzania siebie

► Zdolność do wyciszania zamętu w umyśle

 

Wiele obaw i kłopotliwych nastrojów rodzi się z tak zwanego „zwykłego zmęczenia”. Umiejętność utrzymywania sił życiowych polega na tym, że potrafimy znaleźć odprężenie dla ciała oraz umiemy wyciszać umysł.  Ta cenne umiejętności spowodują, że uzyskamy energię, która pozwala na podjęcie działań na nowo, z nowymi pomysłami i pogodniejszym spojrzeniem na rzeczywistość.

Nauczymy się ożywiać osobiste moce przy pomocy technik oddechowych, mindfulness i zen. Będą specjalne zajęcia w przyrodzie shinrin-yoku, czyli kąpiele leśne. To uważne doznanie dzikiej natury – wiosennej, pełnej głosów ptaków i pierwszych, obłędnie niebieskich przylaszczek, da nam  zdrowszy dystans do powszedniej gonitwy.

Aby poczuć się lepiej, nie musisz nic robić – wystarczy przyjechać do Puszczy Białowieskiej. Cały zaproponowany Państwu weekend jest niekonwencjonalnym, głębokim spa. A potem, już z nowymi umiejętnościami i zasobami, możemy bardziej na luzie i twórczo podejść do spraw i zadań.

Zapraszamy na weekend w Białowieży, w drewnianym dworze Wejmutka http://www.wejmutka.pl

Każdy uczestnik otrzyma na pendrive materiały audio i teksty związane z warsztatem „Wypoczynek radykalny…”

Warsztat trwa od piątku 29.03. od kolacji o godz. 18:00 do niedzieli 31.03.2019 r. do obiadu o godz. 13:00. Planujemy menu wegetariańskie. Rekomendujemy zabranie ze sobą własnych mat do pracy na sali. Resztę sprzętu zapewniają organizatorzy.

Prowadzący

Warsztaty prowadzi Zenon Kruczyński:

Zenon Kruczyński

Zenon Kruczyński

Zenon KruczyńskiCertyfikowany nauczyciel MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction) i MBCT (Mindfulness-Based Cognitive Therapy), czyli metody Redukcji Stresu Opartej na Uważności i Terapii Poznawczej Depresji Opartej na Uważności. Wykształcony przez Institut for Mindfulness-Based Approaches w Bedburgu – IMA. Należy do Sekcji Nauczycielskiej Polskiego Towarzystwa Mindfulness. Jako trener w Instytucie Psychoimmunologii w Warszawie odbył roczny staż z metody 8xO prowadzony przez Wojciecha Eichelbergera. Absolwent Studium Terapii Uzależnień w Instytucie  Psychologii Zdrowia w Warszawie. Trener mentalny zawodników Polskiej Kadry Olimpijskiej w zapasach klasycznych w ramach projektu „Silna i Odporna Psychicznie Polska Kadra Olimpijska″. Publicysta i działacz ekologiczny, autor książki „Farba znaczy krew”, rzecznik ekologii głębokiej. Prowadził szkolenia m.in. dla: Nordea Bank, Xelion, ZUS, Akademii Zwierciadła, Progresteron, Castorama, Plus… Prowadził wykłady i prezentacje na Uniwersytecie Śląskim, Warszawskim, Poznańskim, Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, SWPS w Warszawie i w Sopocie. Przez pięć lat współprowadził w Gdyni filię Instytutu Psychoimmunologii z Warszawy. Prowadzi kursy MBSR i warsztaty z obszarów mindfulness oraz warsztaty rozwojowe i rewitalizacyjne. Od ponad dwudziestu lat pod kierunkiem nauczyciela pogłębia medytację zen.
Żonaty, ojciec dorosłej córki i studiującego syna. Mieszka w Białowieży. E-mail: kruczynskizenon@gmail.com

Zgłoś się już dziś

Data: 29 – 31 marca 2019

Warsztat trwa od piątku od godz. 18:00 do niedzieli do obiadu o godz. 13:00.

Cena: 890 zł + koszty dojazdu i koszty zakwaterowania z wyżywieniem (płatne na miejscu). Zakwaterowanie w pokoju 1 os. 210 zł za dobę, w pokoju 2 os. 160 zł za dobę, wyżywienie: posiłki wegetariańskie od kolacji 29 marca do obiadu 31 marca.
Miejsce: Białowieża, drewniany dwór Wejmutka
Informacje: warsztaty@ipsi.pl

Wypełnij formularz:

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Pomóż nam działać skuteczniej i powiedz, jak dowiedziałeś się o warsztacie?

Dodatkowe informacje: dane do faktury, telefon, dodatkowe kontakty

Akceptuję regulamin szkoleń i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych

Zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46WE (dalej RODO), wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie imienia i nazwiska oraz danych kontaktowych: adres zamieszkania, adres e-mail i numer telefonu, w celu wzięcia udziału w warsztatach organizowanych przez Instytut Psychoimmunologii Labolatorium Efektywności Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie. Informacja na temat przetwarzania danych osobowych