IPSI / Warsztaty otwarte / Wyprawa na Zanzibar: trening ciała i umysłu
Wyprawa na Zanzibar: trening ciała i umysłu

Wyprawa na Zanzibar: trening ciała i umysłu

Toniesz w morzu niespokojnych myśli?

Wszystkie sprawy zarówno służbowe, jak i prywatne zdają się być tak samo ważne, a czas na ich wykonanie nieubłaganie ucieka? Masz wrażenie, że przygniata Cię wodospad zadań, zaraz utoniesz i zupełnie nie wiesz, od czego zacząć?

To duszenie się nie jest wywołane nadmiarem obowiązków, a nieprawidłowym zarządzaniem uwagą i koncentracją. Opanuj tę sztukę, a zobowiązania nigdy nie ściągną Cię pod powierzchnię.

Rozwiązanie: Mindfulness i Freediving

Weź udział w warsztatach, podczas których poznasz pełny zakres mocy dwóch metod: Mindfulness i Freediving. Podczas warsztatu:

 • zdobędziesz umiejętność utrzymania kontaktu z otaczającą rzeczywistością i z sobą samym, odczuciami, emocjami, pragnieniami, nawykami,
 • nauczysz się chronić przed roztargnieniem, traceniem sił na chaotyczne działania, przed automatyzmem i schematyzmem w postępowaniu i myśleniu,
 • nabierzesz dystansu wobec rzeczy nieważnych i skupisz uwagę na zadaniach priorytetowych,
 • poznasz zasady własnego uważnego, zaangażowanego bycia i działania w codziennym życiu,
 • doświadczysz czym jest uważna praca nad jakościami ruchu – płynnością, miękkością, jednostajnością – i jaki jest jej wpływ na ciało i umysł.
Zgłoś udział
Trening uważności to rozwijanie świadomej, obecnej, niezmąconej ocenami uwagi, prowadzące do doświadczenia uważnego odprężenia, wewnętrznego spokoju, świadomości własnego ciała. To także pobudzanie wewnętrznych pokładów kreatywności, spokoju i harmonii uczuć, pragnień i myśli.
Freediving to każda aktywność, podczas której jesteśmy w wodzie i wstrzymujemy oddech. Podwodna izolacja pozwala nam na uspokojenie myśli, doznanie nieważkości ciała i odzyskanie wewnętrznej równowagi. Umożliwiają one poczucie pełnego rozluźnienia, zwolnienie tempa i odkrycie samego siebie na nowo. Freediving pozwala nam zmierzyć się z dyskomfortem i odnaleźć w nim harmonijnego siebie.

Wojciech Eichelberger

fot. Łukasz Król

Warsztaty Wyprawa na Zanzibar pomogą uczestnikom nabrać nowego, zdrowego dystansu do codziennych obowiązków. Podczas kilku wspólnie spędzonych dni będą mogli uporządkować myśli i nauczyć się funkcjonować w pełnej uważności. Zachęcam do zapoznania się w programem warsztatów.

Wojciech Eichelberger

Program

Celem programu jest maksymalizacja odpoczynku połączona z dostarczeniem praktycznej wiedzy dotyczącej redukcji stresu – zarówno od strony psychologicznej jak i fizycznej.

Wyprawa do Zanzibaru

Wyprawa do Zanzibaru

Techniki/elementy  mindfulness:

 • wprowadzenie – co to jest mindfulness, uwaga skierowana na obecną chwilę?
 • praca z oddechem – zarys fizjologii oddechu i czynniki wpływające na jego efektywność; ćwiczenia świadomości oddechu,
 • obecność jako narzędzie redukcji stresu,
 • skanowanie ciała – uważność na sygnały i potrzeby płynące z ciała,
 • skanowanie i ekspresja emocji – ciało i doznawane w nim emocje,
 • uważność w relacji z innymi- budowanie porozumienia, otwartości, bliskości, szacunku i  zaufania,
 • wykorzystanie uważności do optymalnego zarządzania własną energią życiową,
 • zasady własnego treningu uważności, zaangażowanego bycia i działania w codziennym życiu.

Elementy uważności w ruchu

 • praktyki pochodzące z TaiChi i Qi gong’u,
 • praca nad siłą i mobilnością w stawach – wykorzystanie  elementów treningu naturalnego i funkcjonalnego,
 • praca nad jakościami ruchu takimi jak miękkość i płynność (Qi gong i elementy metody feldenkraisa),
 • praca z tzw. prawidłową postawą: konkretne ustawienia stóp/kręgosłupa i ruch; automasaż.

Elementy freedivingu

 • ETAP I: Praca na sucho

– praca z oddechem, poznanie podstaw fizjologii wstrzymywania oddechu

– nauka relaksacji, obserwacji i świadomego rozluźniania ciała podczas oddychania i wstrzymywania oddechu,

– medytacja i obserwacja umysłu,

 • ETAP II: basen (zajęcia w płytkiej wodzie),

– zwiększanie świadomości ciała w wodzie – czucie ciała w wodzie,

– praca z oddechem i wstrzymywaniem oddechu w wodzie,

– umiejętność rozluźnienia w wodzie, zaufanie jej,

– wprowadzanie i stopniowe wydłużanie czasu wstrzymywania oddechu, obserwacja reakcji umysłu na różne odczucia i myśli pojawiające się podczas ćwiczeń,

– nauka różnych strategii radzenia sobie z dyskomfortem oraz myślami poprzez m.in. rozluźnienie i relaks, rozpraszanie, wizualizacje,

– odkrywanie swojego potencjału i obserwacja możliwości ciała, stawianie celu i zdobywanie go,

 • ETAP III: nurkowanie na głębokości – elementy jak powyżej, oraz:

– zapoznanie się z fizjologią nurkowania oraz technikami wyrównywania ciśnienia

– zmierzenie się z wyzwaniem związanym z głębokością – obserwacja reakcji ciała i umysłu, pozwalanie sobie na więcej, oswajanie „lęku” (subiektywne odczucie)

– jeszcze głębsze czucie ciała, rozluźnienie, poczucie braku grawitacji

– nowe cele i ich osiąganie.  

Zakwaterowanie

Warsztaty Wyprawa na Zanzibar będą odbywać się w hotelu Sunshine Marine Lodge.

Hotel jest położony 9 minut spacerem od plaży na klifie z widokiem na Ocean Indyjski i atol Mnemba, pośród dzikiego buszu oraz z dala od miejskiego zgiełku. Oferuje 3 baseny, centrum nurkowe oraz prywatną plażę z restauracją. Biała piaszczysta plaża Muyuni oddalona jest o zaledwie 700 metrów.

Wszystkie pokoje dysponują balkonem lub tarasem z widokiem na ocean. Urządzone zostały one w stylu typowym dla Zanzibaru i wyposażone są w sejf. W każdym z nich znajduje się również łazienka z prysznicem.

Goście mają wyłączny dostęp do prywatnej części plaży Muyuni. W części tej znaleźć można restaurację, bar, a także parasole i leżaki. W restauracji serwowane są dania kuchni lokalnej i międzynarodowej. Na terenie całego obiektu zapewniono bezpłatne WiFi.

Prowadzący

Aby zapewnić najwyższą możliwą jakość merytoryki szkoleń realizowanych przez Instytutu Psychoimmunologii, nad wszystkimi czuwa osobiście Wojciech Eichelberger.

Wojciech Eichelberger

Wojciech Eichelberger

Wojciech EichelbergerTwórca idei i programu Instytutu Psychoimmunologii, gdzie pełni funkcję dyrektora programowego. Od lat odgrywa kluczową rolę w polskiej psychologii, m.in.: współtworzył Oddział Terapii i Rozwoju Osobowości – OTIRO oraz Laboratorium Psychoedukacji. Jest autorem wielu bestselerowych książek z pogranicza psychologii, antropologii i duchowości. Od wielu lat obecny w mediach: w radiu, telewizji prasie. Odwołuje się do terapii integralnej, która oprócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość. Za działalność konspiracyjną w latach stanu wojennego odznaczony Krzyżem Oficerskim Polonia Restituta.

Agata Bogusz

Agata Bogusz

Pierwsza i jedyna w Polsce instruktorka freedivingu w stopniu Instruktor Trener z uprawnieniami AIDA Instructor Trainer, PADI Freediver Instructor Trainer, Pure Apnea Master Instructor Trainer oraz Apnea Academy. Wielokrotna i aktualna rekordzistka Polski w różnych dyscyplinach freedivingu min – 71m CWT i 66 FIM w 2016r. Agata potrafi przepłynąć pod wodą ponad 160m oraz wstrzymać oddech na ponad 6 minut.

Tomek Eichelberger

Tomek Eichelberger

Absolwent Warszawskiego AWF’u, instruktor wielu sportów (m.in pływania) zajmuje się szeroko pojętą pracą z ciałem. Czerpiąc z metody Feldenkraisa, Qi Gongu – chińskiej sztuki kultywowania zdrowia, świadomości, harmonii, treningu funkcjonalnego i naturalnego pracuje nad osadzeniem w ciele, sprawnością i harmonijnym przypływem energii.

Co otrzymujesz?

Weź udział w warsztatach Wyprawa na Zanzibar a otrzymasz:

 • możliwość konsultacji z trzema Trenerami,
 • nurkowanie w basenie oraz oceanie pod okiem doświadczonych instruktorów,
 • zakwaterowanie w klimatycznym hotelu przy plaży, gdzie do dyspozycji gości jest basen, a w cenę wliczone są śniadania oraz obiadokolacje,
 • ubezpieczenie NNW podczas warsztatów,
 • całodzienną wycieczkę z przewodnikiem na plantację przypraw i do Stone Town.

Cena warsztatu nie obejmuje:

 • biletów lotniczych – uczestnikami warsztatów są osoby z różnych miejsc Polski oraz świata, dlatego też trudno oszacować koszt biletów,
 • kosztów transportu z lotniska do hotelu (ze względu na różne terminy przyjazdów).

Dodatkowe koszty to wiza 50$/osoba do kupienia na lotnisku, podatek 1$/osoba/noc do zapłacenia na miejscu w hotelu oraz lunche, inne atrakcje wedle uznania. Zależnie od wybranego przelotu może być jeszcze zaaplikowany podatek wylotowy 48$/osoba, który jest pobierany przy niektórych międzynarodowych wylotach z Zanzibaru, pobierany jest na lotnisku przy check-in’ie.

Zgłoś się już dziś

Data: Data warsztatu będzie znana wkrótce.

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Pomóż nam działać skuteczniej i powiedz, jak dowiedziałeś się o warsztacie?

Dodatkowe informacje: dane do faktury, telefon, dodatkowe kontakty

Akceptuję regulamin szkoleń i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych

Zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46WE (dalej RODO), wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie imienia i nazwiska oraz danych kontaktowych: adres zamieszkania, adres e-mail i numer telefonu, w celu wzięcia udziału w warsztatach organizowanych przez Instytut Psychoimmunologii Labolatorium Efektywności Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie. Informacja na temat przetwarzania danych osobowych