IPSI / Szkolenia dla firm / Uważność – zaangażowanie – przepływ

Uważność – zaangażowanie – przepływ

Trening uważności wykorzystywany jest w terapii stresu i depresji w   psychologii sportu, coraz częściej w biznesie.

Pozytywne skutki ćwiczenia uważności dostrzegamy zawsze wtedy, gdy liczy się umiejętność utrzymania kontaktu z otaczającą rzeczywistością (urealnienie) i z sobą samym – niełatwa do osiągnięcia w zamęcie codziennego życia, w pracy pod presją terminów i rosnących wymagań.

Uważność to, według jednego z najbardziej znanych jej nauczycieli prof. Jon Kabat-Zinn’a rozwijanie „szczególnego rodzaju uwagi: świadomej, skierowanej na obecną chwilę i nieosądzającej”.

Uważność chroni przed roztargnieniem, traceniem sił na chaotyczne działania, przed automatyzmem i schematyzmem w postępowaniu i myśleniu. Jest też koniecznym warunkiem koncentracji, dystansu wobec rzeczy nieważnych, skupienia uwagi na zadaniach priorytetowych i twórczego rozwiązywania problemów. Ale przede wszystkim, uważność pozwala utrzymać kontakt z samym sobą, ze swymi odczuciami, emocjami, pragnieniami, nawykami. Trening uważności to droga do bardziej świadomego życia, do większej autonomii i poczucia, że żyje się w zgodzie z samym sobą. Wejdź na nią już teraz.

Uczestnicy treningu nauczą się:

  • Zasad własnego treningu uważnego, zaangażowanego bycia i działania w codziennym życiu;
  • Rozwijania świadomości ciała, uczuć, myśli;
  • Uważności na sygnały i potrzeby ciała;
  • Radzenia sobie z rozpraszającymi myślami i pragnieniami;
  • Utrzymywania dystansu wobec zakłócających zaangażowane działanie doznań wewnętrznych i zewnętrznych;
  • Nacechowanego uważnością patrzenia na swoje plany i zadania życiowe oraz zawodowe, skupienia uwagi na rzeczywistych priorytetach;
  • Wykorzystania uważności do optymalnego zarządzania własną energią życiową;
  • Wykorzystania uważności jako podstawy kreatywnego myślenia i działania.
Wzmocnienie kompetencji w tych obszarach umożliwia efektywne i twórcze funkcjonowanie, tak w pracy, jak i w życiu osobistym. Uczestnicy szkolenia uczą się, jak na stałe wprowadzić do swego życia techniki kompetentnego zarządzania własną energią. Daje to możliwość osiągania ambitnych, długofalowych celów zawodowych i prywatnych.

Skontaktuj się
Wojciech Eichelberger

fot. Łukasz Król

Szkolenie Uważność i zaangażowanie to kompleksowa wiedza procentująca w życiu zawodowym i prywatnym. Mam nadzieję, że dzięki niej polscy menedżerowie będą coraz lepszymi liderami – nie tylko w pracy. Zapraszam do zapoznania się z programem oraz do udziału w warsztatach.

Wojciech Eichelberger

Prowadzący i grupa

Szkolenie realizowane jest w ciągu dwóch dni, zaś wziąć w nim udział może do 16 osób. Prowadzą je doświadczeni trenerzy Instytutu Psychoimmunologii:

Wojciech Eichelberger

Wojciech Eichelberger

Wojciech EichelbergerTwórca idei i programu Instytutu Psychoimmunologii, gdzie pełni funkcję dyrektora programowego. Od lat odgrywa kluczową rolę w polskiej psychologii, m.in.: współtworzył Oddział Terapii i Rozwoju Osobowości – OTIRO oraz Laboratorium Psychoedukacji. Jest autorem wielu bestselerowych książek z pogranicza psychologii, antropologii i duchowości. Od wielu lat obecny w mediach: w radiu, telewizji prasie. Odwołuje się do terapii integralnej, która oprócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość. Za działalność konspiracyjną w latach stanu wojennego odznaczony Krzyżem Oficerskim Polonia Restituta.

Adam Aduszkiewicz

Adam Aduszkiewicz

Adam AduszkiewiczDoktor filozofii, coach, menedżer, autor i tłumacz. W pracy trenerskiej i w coachingu łączy doświadczenie doktora filozofii z dwudziestoletnią praktyką menedżerską w polskich i międzynarodowych organizacjach. Prowadzi procesy coachingowe z kadrą zarządzająca, a także z osobami szukającymi wsparcia w sytuacjach zmiany życiowej, wypalenia i stresu. Szkoli w zakresie inteligencji emocjonalnej i radzenia sobie ze stresem, przywództwa oraz rozwiązywania dylematów etycznych w praktyce zarządzania, wykłady na temat antycznych koncepcji filozofii jako drogi życia.

Skontaktuj się już dziś

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Skontaktuj się z nami już teraz. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania – szybko i kompleksowo.

Cena: 369 zł (w tym 69 zł VAT)
Data: 08.10.2016 r.
Godziny: 09:00-17:00
Miejsce: Siedziba IPSI, Sułkowskiego 9, Warszawa
Informacje: warsztaty@ipsi.pl

Zgłoś udział:

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Pomóż nam działać skuteczniej i powiedz, jak dowiedziałeś się o warsztacie?

Dodatkowe informacje: dane do faktury, telefon, dodatkowe kontakty

Zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46WE (dalej RODO), wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie imienia i nazwiska oraz danych kontaktowych: adres zamieszkania, adres e-mail i numer telefonu, w celu wzięcia udziału w warsztatach organizowanych przez Instytut Psychoimmunologii Labolatorium Efektywności Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie. Informacja na temat przetwarzania danych osobowych