Jeszcze chwila...

Webinaria tematyczne na czas kryzysu

Instytut Psychoimmunologii IPSI przygotował nowe webinaria, które mają na celu dostarczenie uczestnikom (pracownikom firm i organizacji) podstawowej wiedzy i umiejętności radzenia sobie w zaistniałej sytuacji z trudnościami i problemami na poziomie psychologicznym (stres, lęk, emocje, relacje i komunikacja z innymi, organizacja siebie, własnej aktywności, pracy w domu, itp.).

 

TEMATY:

 

WEBINARIUM 1:

STRES, LĘK, STRACH – SPOSOBY RADZENIA SOBIE

Tematyka obejmuje zarówno w części teoretycznej, jak i praktycznej wiedzę na temat:

>skąd bierze się stres,

>kiedy i dlaczego pojawia się lęk, strach, jak to działa na nas

>dlaczego te procesy i emocje utrudniają nam normalne funkcjonowanie, zwłaszcza w takiej sytuacji, jak ta obecnie

>jak możemy sobie skutecznie z tym radzić, aby te procesy i emocje nie dezorganizowały naszego zachowania.

 

WEBINARIUM 2:

ORGANIZACJA SIEBIE I PRACY W DOMU – DOBRE I ZDROWE NAWYKI

Tematyka obejmuje konkretne zalecenie odnośnie organizacji siebie i swojej aktywności – w tym pracy –  w trakcie przebywania w domu i ćwiczenie określonych nawyków ułatwiających nie tylko efektywne funkcjonowanie i realizowanie zadań ale też zachowania dobrej kondycji psychicznej i fizycznej.

 

WEBINARIUM 3:

TRUDNE EMOCJE I STRES W RELACJACH Z INNYMI

Ten warsztat swoją tematyką obejmuje zarówno w części teoretycznej, jak i w praktycznej, dokładną wiedzę na temat skąd biorą się trudności w kontaktach, w relacjach, w komunikacji z innymi osobami, kiedy pojawia się stres, negatywne emocje, konflikty – zwłaszcza w sytuacjach trudnych, kryzysowych, takie jak obecna – a także jak radzić sobie z naszymi negatywnymi emocjami i stresem w relacjach w kontaktach z innymi, jak efektywnie komunikować się w stresie i pod presją emocji, jak zapobiegać i jak radzić sobie kiedy konflikty się pojawiają, jak zarządzać emocjami i stresem innych osób (naszych bliskich, współpracowników, klientów).

 

ZAWARTOŚĆ:

  1. Część teoretyczna (interaktywny wykład/prezentacja i omówienie zagadnień przez prowadzących).
  2. Część ćwiczeniowa – konkretne, proste i praktyczne ćwiczenia demonstrowane i wyjaśniane przez prowadzących, czas na ćwiczenia uczestników.
  3. Część interaktywna: pytania uczestników do prowadzących oraz dzielenie się przez uczestników z prowadzącymi oraz innymi uczestnikami swoimi przemyśleniami, refleksjami, doświadczeniem i wątpliwościami, czy też przypadkami (w zależności od kontraktu z daną grupą i wcześniej ustalonego poziomu pracy z daną grupa).

 

PROWADZĄCY:

Psycholodzy/psychoterapeuci posiadający bogate doświadczenie jako konsultanci, trenerzy, coachowie, przede wszystkim we współpracy z dużymi firmami i organizacjami (pracownicy, managerowie, kadra zarządzająca).

 

CENA I FORMAT:

Forma: Webinarium

Czas trwania warsztatu: ok. 2 godziny

Koszt warsztatu: do uzgodnienia

Prowadzący: Krzysztof Kaluta, Tomasz Zalas