Jeszcze chwila...

Coaching 8xO

W dzisiejszym pędzącym świecie łatwo o nowe informacje, nową wiedzę – trudniej wprowadzić skutecznie tą wiedzę w życie. Dlatego powstał Coaching 8xO.

Bazuje na metodologii opracowanej przez Wojciecha Eichelbergera, która cały czas jest aktualizowana i rozwijana.

Metoda 8xO opiera się na założeniu, że gwarancją sukcesu jest kompetentne zarządzenie energią własną, niezbędne by osiągać najlepsze wyniki i stanowić element osobistej przewagi konkurencyjnej na rynku.

Coaching 8xO został zbudowany na podejściu PSR (skoncentrowanym na rozwiązaniach). Pozwala to na asymilację wiedzy zdobytej na szkoleniu 8xO i wypracowaniu nawyków życiowych na stałe podnoszących poziom energii i obniżających poziom stresu.

Zgłoś się

 

Wiemy, że oddychanie przeponowe pomaga się zrelaksować, że odreagowanie emocjonalne uspokaja, że nawyk jedzenia codziennych, pożywnych śniadań zapewni sprawność i zdrowie na długie lata. Cóż z tego, kiedy w stresie nie jesteśmy w stanie uruchomić przepony, po stresującym dniu pracy za nic w świecie nie możemy zmobilizować się do tego, żeby aktywnie się poruszać, a rano zamiast śniadania startujemy z kawą.

Coaching 8xO to niezbędne wsparcie w pracy nad sobą oraz w rozwijaniu 8 kompetencji pomagających opanować stres oraz zarządzać energią.

 

Kompetencje 8xO

Oddech przeponowy, który pod obciążeniem i w stresie pomaga sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu na energię oraz powstrzymuje przedwczesne reakcje stresowe typu walka – ucieczka.

Obecność, czyli umiejętność urealniania się, optymalnej koncentracji na zadaniu, kontrolowania negatywnych myśli i fantazji oraz efektywnego oszczędzania energii.

Oparcie w sobie to umiejętność rozpoznawania sygnałów przeciążenia, bieżące monitorowanie poziomu energii życiowej, uświadamianie oddechu, budowanie poczucia ugruntowania i równowagi psychofizycznej.

Odreagowanie umożliwia odróżnianie stanu emocjonalnej implozji od rzeczywistego zmęczenia oraz skutecznego i nie obciążającego innych odreagowywania stresu przed wejściem w fazę regeneracji.

Odpoczywanie, czyli umiejętność szybkiego przełączania organizmu w tryb regeneracja – asymilacja, szybkiej i skutecznej regeneracji w warunkach obciążenia i stresu oraz zasypiania.

Odmawianie i odpuszczanie to nie dopuszczanie do sytuacji przeciążenia zadaniami delegowanymi przez innych, nie brania na siebie zbyt wielkich obciążeń i odpuszczania zadań dodatkowych, nie związanych z priorytetami.

Odżywianie – optymalne wykorzystywanie generatora pokarmowego oraz energii pokarmowej w celu poprawienia ogólnego bilansu energii życiowej dzięki codziennej diecie.

Opiekowanie się sobą to umiejętność rozróżniania tego co nam służy od tego co nam szkodzi, rozpoznawania i unikania sytuacji nawykowego nadużywania siebie, a także nawykowej bezradności i nadmiernego asekruanctwa.

Pamiętaj, że aby czynność stała się nawykiem potrzeba od 2 do 5 tysięcy powtórzeń. Zakładając, że będziesz powtarzać nowe działanie 10 razy dziennie – daje to, okres mniej więcej od pół do półtora roku codziennej pracy. To Twoje działanie, coach jest po to, aby Cię w tym wspierać. Twój sukces będzie także jego sukcesem, analogicznie Twoja porażka będzie także jego porażką. Uzyskaj pomoc już dziś.

Wojciech Eichelberger

 Jak wyglądają sesje Coachingu 8xO?

  • Zaczyna się od identyfikacji Twoich silnych stron i ich wpływu na Twoje życie. Oczywiście najcenniejsze dla Ciebie będą te, z których nie zdajesz sobie sprawy. Następna będzie analiza, jak zgodnie z zasadą jeśli coś działa – rób tego więcej będziesz mógł jeszcze lepiej je wykorzystać.
  • Kolejne jest zidentyfikowanie głównych dźwigni motywacyjnych w Twoim życiu, które zostaną wykorzystanie do wprowadzenia pozytywnych zmian. Pewien starszy mężczyzna od wielu lat próbujący bezskutecznie rzucić palenie zrobił to z dnia na dzień po głębokim spojrzeniu w zapłakane oczy swojej wnuczki mówiącej ze szlochem: Dziadku, ja nie chcę, żebyś umarł. Każdy ma to coś, co pozwala mu przekraczać siebie, każdy ma ukryte zasoby siły i energii o których nawet nie marzył – tylko nie każdy zdaje sobie z tego sprawę.
  • Zobaczenie w wyobraźni nowej, lepszej jakości swojego życia ma niezwykłe działanie motywujące i bardzo zmienia stan emocjonalny. Wraz z coachem stworzysz taką wizję i obejrzysz ją ze wszystkich stron.
  • Kolejny krok to przyjrzenie się Twojemu życiu pod kątem codziennej rutyny i miejsc w których można dokonać 1, 2 najwyżej 3 pozytywnych zmian. Zostaną wybrane z listy ponad 100 nawyków, które znasz ze szkolenia 8xO. Następnie zostaną ustalone cele i strażnicy celów. Dobrze wprowadzony nawyk przypomina się sam. Nie trzeba wkładać wiele wysiłku, aby o nim pamiętać. Jednak niewiele nie oznacza w ogóle.
  • W trakcie spotkań będziesz ćwiczyć nowo wybrany nawyk, abyś nie miał wątpliwości co jest właściwe i efektywne.
  • Zakończeniem będzie wspólnie ustalona pracą domową. Dobrze zaplanowana powinna się sama wykonywać. Zostanie to uzyskane dzięki sprytnemu wkomponowaniu jej w codzienną rutynę.

Zgłoś się

 

Wszystkie osoby zajmujące się coachingiem pozostają pod stałym nadzorem Wojciecha Eichelbergera. Coaching 8xO prowadzi:

Tomasz Zalas

Trener, psycholog, coach. Absolwent Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz Collegium Civitas. Stypendysta Rochester Zen Center oraz Windhorse Zen Community w USA. Ukończył kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Specjalizuje się w profilaktyce antystresowej, treningach uważności oraz ich wpływem na skuteczne i etyczne przywództwo. Pracował jako specjalista w działach doradztwa i audytu, m.in. w PriceWaterhouseCoopers i w grupie MCI Managment. Uwielbia czytać, biegać i chodzić po górach.

Nie daj się złapać w sieć złych nawyków lub zwalcz obecne i wreszcie zacznij żyć. Pełnią życia. Rozpocznij coaching już dziś.