Jeszcze chwila...

Webinaria na czas kryzysu – dla rodziców

Jak zadbać o siebie i dzieci w czasie kwarantanny? Instytut Psychoimmunologii IPSI przygotował dla rodziców specjalne webinaria, które obejmują następujące obszary: jak zarządzać emocjami swoimi i dziecka w tych trudnych czasach, jak wytrzymać w domu podczas kwarantanny, home-office z dziećmi.

 

WEBINARIUM 1:

JAK ZARZĄDZAĆ EMOCJAMI SWOIMI I DZIECKA W TYCH TRUDNYCH CZASACH

 

Webinarium psycho-edukacyjne mające za zadanie wesprzeć Odbiorców w rozumieniu emocji swoich i dzieci, które ze względu na kryzysową sytuację są intensywne i powodują napięcia czy konflikty. Pokażemy, o czym informują nas trudne emocje i jak możemy potraktować je jako sprzymierzeńców. Odbiorcy dowiedzą się jak wypracować pozytywne nawyki, jak nie ulec spirali silnych uczuć i jak radzić sobie z napięciem wewnętrznym (techniki relaksacji i odreagowania emocjonalnego).

 

WEBINARiUM 2:

JAK WYTRZYMAĆ W DOMU PODCZAS KWARANTANNY

 

Darowany czas, który zmuszeni jesteśmy spędzić w domu – poza tym, że stanowi ogromne wyzwanie i powód wielu relacyjnych kłopotów – może być dla nas szansą, aby na nowo zobaczyć swoją rodzinę i dom i wprowadzić do niej to, co ją wspiera i zbliża. Webinar dostarczy wskazówek jak wypracować pozytywne nawyki i budować pozytywną rutynę, a także jak pomóc dziecku zorganizować czas i wskazać na twórcze wykorzystanie komputera i Internetu.

 

WEBINARIUM 3:

HOME – OFFICE Z DZIEĆMI

 

Konieczność pracy zdalnej wywołuje frustrację u wszystkich członków rodziny ze względu na konflikt potrzeb różnych osób. Uczestnicy webinaru dowiedzą się, jak zorganizować pracę zawodową podczas przebywania w domu z dziećmi – w jaki sposób wywiązać się ze swoich zobowiązań jednocześnie rozpoznając i uwzględniając prawdziwe potrzeby swoje i dziecka. 

 

CENA I FORMAT:

Forma: Warsztat on-line (webinarium) z możliwością części interaktywnej – przy użyciu MS Teams

Czas trwania warsztatu: ok. 1 – 1,5 godziny

Koszt pojedynczego warsztatu: do uzgodnienia

Prowadzący: Joanna Kot i Tomasz Zalas