IPSI / Zespół ekspertów IPSI

Zespół ekspertów IPSI

Wojciech Eichelberger

fot. Łukasz Król

Osobiście dbam o najwyższy poziom merytoryczny oferty IPSI. Dlatego nasz zespół tworzą wybitni eksperci, w dziedzinach: zarządzania stresem, efektywności, przywództwa i kreatywności. Zapraszam do zapoznania się z ich sylwetkami oraz do kontaktu.

Wojciech Eichelberger

Adam Aduszkiewicz

Adam Aduszkiewicz

Adam AduszkiewiczDoktor filozofii, coach, menedżer, autor i tłumacz. W pracy trenerskiej i w coachingu łączy doświadczenie doktora filozofii z dwudziestoletnią praktyką menedżerską w polskich i międzynarodowych organizacjach. Prowadzi procesy coachingowe z kadrą zarządzająca, a także z osobami szukającymi wsparcia w sytuacjach zmiany życiowej, wypalenia i stresu. Szkoli w zakresie inteligencji emocjonalnej i radzenia sobie ze stresem, przywództwa oraz rozwiązywania dylematów etycznych w praktyce zarządzania, wykłady na temat antycznych koncepcji filozofii jako drogi życia.

Wojciech Daniecki

Wojciech Daniecki

Wojciech DanieckiDoktor psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, na co dzień wykładowca, działa też jako konsultant i trener. Od początku swojej kariery związany z rozwojem umiejętności pracowników. W latach 1998-1990 wykładał na studiach magisterskich w University of Colorado i Louisiana Tech University. Od początku lat 90. działa samodzielnie. Często pracuje jako osobisty doradca prezesów firm – executive coach w zakresie zarządzania ludźmi. Aktualnie wykładowca w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie w zakresie psychologii zarządzania i przeprowadzania zmian w przedsiębiorstwach.

Izabela Dominko

Izabela Dominko

Izabela DominkoCertyfikowany psychoterapeuta tańcem i ruchem, doktor nauk humanistycznych, trener i coach, członek założyciel Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Tańcem i Ruchem. Współtwórczyni idei Freedance w Polsce, absolwentka Polskiego Instytutu DMT. Pracuje z dorosłymi w procesach coachingowych, w wyniku których powstają indywidualne praktyki ruchowe oparte w dużej mierze na bioenergetyce Lowena. Prowadzi otwartą grupę ruchu autentycznego w OVO SANTE, terapię rodzinną i indywidualną w IPSI. Swoją pracę superwizuje u Corinny Brown – Superwizora ADTA (American Dance Movement Association).

Wojciech Eichelberger

Wojciech Eichelberger

Wojciech EichelbergerTwórca idei i programu Instytutu Psychoimmunologii, gdzie pełni funkcję dyrektora programowego. Od lat odgrywa kluczową rolę w polskiej psychologii, m.in.: współtworzył Oddział Terapii i Rozwoju Osobowości – OTIRO oraz Laboratorium Psychoedukacji. Jest autorem wielu bestselerowych książek z pogranicza psychologii, antropologii i duchowości. Od wielu lat obecny w mediach: w radiu, telewizji prasie. Odwołuje się do terapii integralnej, która oprócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość. Za działalność konspiracyjną w latach stanu wojennego odznaczony Krzyżem Oficerskim Polonia Restituta.

Agata Głowacka

Agata Głowacka

Agata GłowackaFizjoterapeutka – abstolwentka AWF w Krakowie. Członek-założyciel Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapii. Ukończyła kurs instruktorski terapii tańcem American Dance Therapy Association oraz roczne szkolenie prowadzone przez dr D. Kapperta, założyciela Instytutu Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen. Ma za sobą także kurs Metody Feldenkraisa, warsztaty Body Awareness, Rio Abierto, Continuum Movement oraz Terapii Tańcem w konwencji terapii Gestalt. Od ponad 15 lat wykorzystuje ruch i formy ekspresji jako narzędzia służące integrowaniu ciała i psychiki. Pracuje również z kobietami w ciąży nad redukcją stresu okołoporodowego.

Renata Grelewicz

Renata Grelewicz

Renata GrelewiczZ wykształcenia psycholog, absolwentka Psychologii o specjalizacji klinicznej na Uniwersytecie Gdańskim, doświadczony menadżer HR z kilkunastoletnią praktyką w biznesie w branży finansowej i informatycznej. Była odpowiedzialna za kreowanie polityki personalnej oraz wdrażanie narzędzi i procesów z obszaru zarządzania zasobami ludzkimi. W swojej pracy zawsze stara się łączyć perspektywę pracodawcy z perspektywą pracowników – jest zwolenniczką systemowego podejścia. Interesują ją szczególnie zagadnienia autentycznego przywództwa i zarządzania zmianą.

Krzysztof Kaluta

Krzysztof Kaluta

Krzysztof KalutaPsycholog, konsultant, coach, psychoterapeuta. Stypendysta Instytutu Psychologii Zorientowanej na Proces im. C.G. Junga w Zurichu. Współpracował z takimi firmami doradczymi, jak Chiltern Consultancy Int., czy Right Management Manpower Group. Od wielu lat prowadzi szkolenia, coaching oraz projekty konsultingowe dla firm i międzynarodowych korporacji. Prowadzi autorskie warsztaty i coaching dla managerów Trudne rozmowy – Uważne rozmowy. Realizuje również projekty edukacyjne dla środowiska medycznego (między innymi jest współautorem razem z Wojciechem Eichelbergerem cyklu warsztatów na podstawie książki Być lekarzem być pacjentem). Jako psycholog i psychoterapeuta współpracuje z City Clinic w Warszawie. Udziela się w mediach: Twój Styl, Elle Magazine, Uroda Życia, Onet, TVP2, Polsat, TV Puls.

Zenon Kruczyński

Zenon Kruczyński

Zenon KruczyńskiCertyfikowany nauczyciel MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction) i MBCT (Mindfulness-Based Cognitive Therapy), czyli metody Redukcji Stresu Opartej na Uważności i Terapii Poznawczej Depresji Opartej na Uważności. Wykształcony przez Institut for Mindfulness-Based Approaches w Bedburgu – IMA. Należy do Sekcji Nauczycielskiej Polskiego Towarzystwa Mindfulness. Jako trener w Instytucie Psychoimmunologii w Warszawie odbył roczny staż z metody 8xO prowadzony przez Wojciecha Eichelbergera. Absolwent Studium Terapii Uzależnień w Instytucie  Psychologii Zdrowia w Warszawie. Trener mentalny zawodników Polskiej Kadry Olimpijskiej w zapasach klasycznych w ramach projektu „Silna i Odporna Psychicznie Polska Kadra Olimpijska″. Publicysta i działacz ekologiczny, autor książki „Farba znaczy krew”, rzecznik ekologii głębokiej. Prowadził szkolenia m.in. dla: Nordea Bank, Xelion, ZUS, Akademii Zwierciadła, Progresteron, Castorama, Plus… Prowadził wykłady i prezentacje na Uniwersytecie Śląskim, Warszawskim, Poznańskim, Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, SWPS w Warszawie i w Sopocie. Przez pięć lat współprowadził w Gdyni filię Instytutu Psychoimmunologii z Warszawy. Prowadzi kursy MBSR i warsztaty z obszarów mindfulness oraz warsztaty rozwojowe i rewitalizacyjne. Od ponad dwudziestu lat pod kierunkiem nauczyciela pogłębia medytację zen.
Żonaty, ojciec dorosłej córki i studiującego syna. Mieszka w Białowieży. E-mail: kruczynskizenon@gmail.com

Marta Anna Leszczyńska

Marta Anna Leszczyńska

Marta Anna LeszczyńskaZ wykształcenia doktor nauk społecznych ze specjalizacją pedagogiczną, naukowo związana z Wydziałem Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Od kilku lat z sukcesem prowadzi warsztaty z myślenia kreatywnego i innowacyjności, ponieważ wierzy w słowa Thomasa Dewara, że Umysły są jak spadochrony – działają tylko wtedy, kiedy są otwarte. W Instytucie Psychoimmunologii wraz z Wojciechem Eichelbergerem szkoli z zakresu Inteligencji Twórczej Lidera. Praktykuje medytację Vipassana oraz jogę od 1999 roku, lat jest też nauczycielką ashtanga jogi. Kocha ludzi, książki i podróże, szczególnie te po Azji.

Mikołaj Markiewicz

Mikołaj Markiewicz

Mikołaj MarkiewiczPsycholog, zajmuje się usprawnianiem widzenia od 33 lat. Szkolił się w USA oraz w ośrodkach europejskich. Należy do Vision Teachers Association. Stworzył metodę pracy ze wzrokiem – Trening Widzenia®, łączącą psychologiczne podejście rozwojowe z doświadczeniami zdobytymi przez zagraniczne ośrodki pracy ze wzrokiem. M.in. za to otrzymał tytuł Edukatora od Ministra Edukacji. Specjalizuje się w tworzeniu programów ćwiczeń dla grup zawodowych potrzebujących specyficznych umiejętności wzrokowych lub pracujących w warunkach wymagających nietypowego używania wzroku.

Jacek Masłowski

Jacek Masłowski

Jacek MasłowskiPracę w sprzedaży rozpoczął w 1994 roku pracując na stanowisku Van Sellera u dystrybutora Procter and Gamble w Tychach. Dalej przechodził przez kolejne szczeble struktury działów sprzedaży takich firm jak Perfetti Van Melle Polska, Krat Jacobs Suchard, Lisner, od stanowiska Przedstawiciela Handlowego poprzez Regionalnego Managera Sprzedaży po Menedżera do Spraw Rozwoju Sił Sprzedaży w Carlsberg Polska, gdzie był odpowiedzialny za budowanie procesów mających na celu badanie, ocenę oraz rozwój kompetencji pracowników. Łączne doświadczenie na ww. stanowiskach to 12 lat. Od roku 2001 zajmuje się planowaniem oraz zarządzaniem rozwojem działów sprzedaży. Przeszkolił ok.6000 osób na stanowiskach od Młodszego Przedstawiciela Handlowego po Prezesa Zarządu.Specjalizuje się w coachingu, szeroko pojętym kierowaniem zespołami, technikach sprzedaży oraz zarządzaniem rozwojem kompetencji. Prowadzi także szkolenia z tematyki zarządzania sobą w czasie, umiejętności interpersonalnych oraz asertywności, perswazji, inteligencji emocjonalnej a także systemów ocen i rekrutacji. Absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (mgr filozofii) oraz Laboratorium Psychoedukacji przy Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie (trener grupowy). Studiował psychologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Ukończył szkołę trenerów i terapeutów w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie. Współzałożyciel i prezes Fundacji Masculinum. Autor artykułów oraz poradników zawodowych publikowanych na łamach Gazety Wyborczej. Współprowadzący audycje w TOK FM.

Katarzyna Matejczyk

Katarzyna Matejczyk

Katarzyna MatejczykUkończyła psychologię na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz studia podyplomowe z zakresu psychologii sportu na warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Pracowała w Sopockim Klubie Tenisowym, współpracowała również z Polskim Związkiem Żeglarskim, prowadząc reprezentację podczas Igrzysk w Atenach i w Pekinie. Od 2005 roku jest członkiem Zarządu Psychologów Olimpijskich przy Polskim Komitecie Olimpijskim. Od kilku lat specjalizuje się głownie w psychoterapii oraz w metodach wspomagających ludzi w odnajdywaniu zdrowia i siły wewnętrznej w radzeniu sobie z życiowymi trudnościami.

Urszula Mijakoska

Urszula Mijakoska

Urszula MijakoskaJest certyfikowanym coachem, zajmuje się dietetyką i specjalizuje w treningach w zakresie twórczej motywacji i rozwoju osobistego. Posiada dwudziestoletnie międzynarodowe doświadczenie menedżerskie w zarządzaniu działami handlowymi branży petrochemicznej. Ukończyła Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego. Należy do Polskiego Towarzystwa Dietetyki. Wykłada w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej i na Uniwersytecie Łódzkim. Jest pierwszym Diet Coachem w Polsce. W kwietniu 2012 roku ukazała się jej książka: Diet coaching. Poradnik dla wiecznie odchudzających się.

Marek Pieszczyński

Marek Pieszczyński

Marek PieszczyńskiSpecjalizuje się w coachingu biznesowym indywidualnym i grupowym, moderowaniu sytuacji kryzysowych. Posiada doświadczenie we wspomaganiu tworzenia ścieżek rozwoju osobistego, warsztatach z zakresu integracji zespołu wokół celu oraz budowaniu wsparcia dla lidera. Wieloletnie doświadczenie korporacyjne na kierowniczych stanowiskach operacyjnych i w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Ukończył Politechnikę Warszawską oraz podyplomowy program International MBA. Certyfikowany coach ICC, pracuje również w języku angielskim.

Adam Polański

Adam Polański

Adam PolańskiCertyfikowany terapeuta integracji strukturalnej metodą dr Rolf. Absolwent Uniwersytetu Rzeszowskiego na wydziale wychowania fizycznego i fizjoterapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Trening w zakresie Integracji Strukturalnej ukończył w The Guild for Structural Integration w Boulder, Colorado, gdzie zdobywał pierwsze doświadczenia w pracy tą metodą. Dokształca się na specjalistycznych kursach przeznaczonych dla osób zajmujących się Integracją Strukturalną. Obecnie działa jako terapeuta i trener w Instytucie Psychoimmunologii.

Bartosz Samitowski

Bartosz Samitowski

Bartosz SamitowskiCoach, psychoterapeuta, antropolog kulturowy. Łączy 10-letnie doświadczenie menedżerskie z dorobkiem psychologii jungowskiej, psychoanalizy i filozofii Wschodu. Główne obszary jego działalności to: kompetencje miękkie, przywództwo, negocjacje, relacje międzyludzkie, konflikty, samopoczucie, równowaga, higiena psychiczna i efektywność w miejscu pracy, potencjał życiowy i twórczy, praca z ciałem, analiza snów, współpraca z obcokrajowcami. Blisko współpracuje z Uczelnią Łazarskiego. Pełni funkcję wiceprezesa Polskiego Towarzystwa Psychologii Analitycznej. Hobbystycznie trenuje I Liq Chuan – chińską „sztukę walki opartą na świadomości”. Pracuje w języku polskim i angielskim.

Bronisław Świątkowski

Bronisław Świątkowski

Bronisław ŚwiątkowskiDoświadczony trener, szkoleniowiec, propagator Mindfulness, Jogi, Qigong, relaksacji, medytacji, wykładowca akademicki, menedżer, podróżnik. Jego pasją jest praktykowanie i nauczanie metod rozwojowej pracy z ciałem, oddechem i umysłem – służących zwiększeniu sprawności i poprawie regeneracji psychofizycznej. Wykorzystuje współczesne i tradycyjne systemy ćwiczeń pomocne w osiąganiu równowagi, zdrowia i odporności oraz radzeniu sobie ze stresem, przeciążeniem i trudno kontrolowanymi emocjami. Stale rozwija swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w kursach i seminariach w Europie, w Chinach, w Indiach.

Tarek El Zafarani

Tarek El Zafarani

Tarek El ZafaraniPsycholog Społeczny, trener grupowy i coach. Specjalizuje się w coachingu zespołów, doradztwie i szkoleniach z zakresu komunikacji, kompetencji interpersonalnych i międzykulturowych oraz budowaniu zespołów. Wykładowca na Podyplomowych Studiach Coachingu organizowanych przez Szkołą Główną Handlową. Prowadził również wykłady i seminaria na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz na Politechnice Warszawskiej. Od 15 lat prowadzi liczne szkolenia i konsultacje, pracuje z grupami o różnych profilach zawodowych.

Tomasz Zalas

Tomasz Zalas

tzalasTrener, psycholog, coach. Absolwent Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz Collegium Civitas. Stypendysta Rochester Zen Center oraz Windhorse Zen Community w USA. Ukończył kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Specjalizuje się w profilaktyce antystresowej, treningach uważności oraz ich wpływem na skuteczne i etyczne przywództwo. Pracował jako specjalista w działach doradztwa i audytu, m.in. w PriceWaterhouseCoopers i w grupie MCI Managment. Uwielbia czytać, biegać i chodzić po górach.

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Nie wiesz, którą drogę wybrać? Zastanawiasz się, jak możemy Ci pomóc? Skontaktuj się z nami już teraz. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania – szybko i kompleksowo.

Skontaktuj się