Jeszcze chwila...

Dla osób, które chcą mieć lepszy kontakt z własnym ciałem i pozbyć się dolegliwości związanych z charakterem wykonywanej pracy.

CELE:

Celem warsztatu jest zapoznanie się z mechanizmami odpowiedzi organizmu na przeciążenia. Nawiązanie lepszego kontaktu z własnym ciałem, prowadzące do właściwego interpretowania wysyłanych przez organizm sygnałów ostrzegawczych. Doświadczając wpływu konkretnych ćwiczeń na Twoje ciało i samopoczucie podniesiesz poziom samopoznania. To umożliwi Ci wybór praktycznych narzędzi do zastosowania w życiu codziennym dopasowanych do Twoich indywidualnych potrzeb

KORZYŚCI:

Przyspieszające tempo życia, liczne wyzwania, długotrwała mobilizacja – czy odczuwasz tego skutki  w swoim ciele? Bolące plecy, bóle głowy, zgrzytanie zębami, trudności ze snem – brzmią znajomo? Czy wiesz jak uwolnić się od tych dolegliwości?

Świadomość ciała to lepsza komunikacja z potrzebami własnego ja. Ciało ma swą mądrość i przekazuje nam sygnały o tym, czy żyjemy troszcząc się o siebie we właściwy sposób.

PROGRAM:

Ciało wolne od stresu

ciało wolne od stresu

Dostosowując się do szalonego tempa życia zamykamy się na informacje płynące z ciała aż do momentu, gdy ból nie powie nam STOP. Dla wszystkich pracujących na wysokich obrotach i podejmujących dużo odpowiedzialnych decyzji rozwijanie umiejętności rozpoznawania napięć w ciele jest ważną kompetencją – zapobiega kumulowaniu się stresu.

Zdrowy kręgosłup

Nauka  praktycznych umiejętności z zakresu dbania o kręgosłup pomaga zminimalizować przeciążenia związane z długotrwałym przebywaniem w pozycji siedzącej w pracy. Wiedza z zakresu ergonomii stanowiska pracy to istotny czynnik wpływający na komfort i efektywność pracownika.

Relaksacja i regeneracja w miejscu pracy

Nauka skutecznych technik umożliwiających radzenie sobie ze stresem a także praktyczne wypróbowanie technik sprzyjają zmniejszeniu napięć oraz regeneracji sił, wspomagają redukcję napięć w ciele spowodowanych doświadczanymi obciążeniami.

CZAS SZKOLENIA:

do ustalenia

LICZBA UCZESTNIKÓW:

Do 16 osób

REKOMENDOWANI TRENERZY

Agata Głowacka lub Bronisław Świątkowski