Jeszcze chwila...

Jak wspiąć się po drabinie pewności siebie?

Czy na pewno idę w dobrą stronę? Czy mój wysiłek ma sens? Czy kiedyś w końcu przestanę rezygnować z siebie dla innych, będę potrafić zadbać o swój interes? – Czy zadajesz sobie te pytania? Jest na nie prosta odpowiedź – pewność siebie.

Warsztat „Pewność siebie” to warsztat praktyczny. Na początku zastanawiamy się wspólnie, czym jest pewność siebie, próbujemy stworzyć wspólny zakres znaczeniowy, ponieważ dla każdego to pojęcie może oznaczać coś innego. Niektórym brakuje pewności siebie w kontaktach z innymi, innym w kontakcie z samym sobą. Te osoby zastanawiają się: „Czy to co robię jest wartościowe”?, „Czy to co robię ma sens”?

Następnie pracujemy w 4 obszarach:

  • fizycznym – odpowiadamy na pytania, jak postawa ciała i mowa ciała budują lub niszczą naszą pewność siebie, jaka jest rola oddychania, a także poznajemy techniki Mindfulness,
  • emocjonalnym – zastanawiamy się, w jaki sposób może pomóc nam wypracowanie konkretnych nawyków i jakie te nawyki powinny być,
  • mentalnym – pracujemy w obszarze przekonań i poznajemy podstawowe techniki asertywności,
  • duchowym – odpowiadamy na pytania, w jaki sposób wartości i poczucie sensu wpływają na poczucie pewności siebie, jaką cenę płacimy za życie wbrew swoim wartościom i jak tworzyć poczucie sensu.

Proponowane podczas warsztatu ćwiczenia zakładają zmiany na poziomie świadomości, uwzględniają proces behawioralny, a także zawierają elementy psychoneuroimmunologii.

Warsztat jest zaproszeniem do zbudowania zdrowych nawyków pomagających zbudować pewność siebie w życiu. Najbardziej sprawdza się metoda małych kroków. Zachęcamy, aby uczestnicy „zabrali” z warsztatu 1, 2 maksymalnie 3 techniki, pomysły, propozycje nawyków i praktykowali je regularnie, aż staną się częścią ich życia. Dzięki temu będą pojawiać się w ich codzienności kolejne małe zwycięstwa, które w końcu przerodzą się w konkretny sukces.

Chcesz przekonać się na własnej skórze, jak jeden niewielki nawyk może pomóc Ci wspiąć się o jeden lub dwa szczebelki na drabinie „pewności siebie”, aż dojdziesz tak wysoko, jak oczekiwałeś? Wszystko, czego potrzebujesz to początkowa motywacja i narzędzia. Zdobędziesz je podczas warsztatu “Pewność siebie“.

[button color=”green” size=”medium” link=”https://ipsi.pl/pewnoscsiebie/#kontakt” ]Zgłoś udział[/button]