Jeszcze chwila...

Samodzielne Rodzicielstwo

Bycie samotnym rodzicem to nie koniec świata. Nie można bowiem bezczynnie czekać, aż wszystko co złe w magiczny sposób minie i znowu będzie pięknie. Samotne rodzicielstwo wiąże się z szeregiem trudności, z którymi trudno sobie radzić samemu, ale trzeba stawić czoła nowej sytuacji i zacząć układać życie na nowo. To niełatwe zadanie, dlatego warto sięgnąć po wsparcie nie tylko ze strony przyjaciół i rodziny, ale też skorzystać z porad psychologa.

 

Pomoc ze strony eksperta

Osoby, które podjęły świadomą decyzję o byciu samotnym rodzicem lub nie z własnej woli znalazły się w podobnej sytuacji, mają teraz wyjątkową możliwość skorzystania z pomocy eksperta. Wybitny psycholog Wojciech Eichelberger przeprowadził wiele rozmów z rodzicami, którzy na co dzień mierzą się z niełatwym, często bolesnym zadaniem wychowywania dzieci w pojedynkę. W wyniku tych rozmów powstał wyjątkowy poradnik online, którego celem jest wsparcie rodziców w rozwiązywaniu problemów, budowaniu dobrych relacji i unikaniu zachowań, które mogą bardzo negatywnie odbić się na nich samych i na ich dzieciach.

Często słyszy się o samotnym rodzicielstwie. Wojciech Eichelberger woli jednak mówić o rodzicielstwie samoDZIELNYM. Kto jest bowiem dzielniejszy od rodzica, który z własnej woli lub zmuszony sytuacją podejmuje tak trudne zadanie, jak wychowanie dziecka na świadomego, szczęśliwego człowieka? Kto jest dzielniejszy od osoby, która w trudnym momencie swojego życia nie poddaje się, ale szuka wsparcia, aby swoje zadanie wykonać jak najlepiej?

 

Co znajdziesz w poradniku?

Poradnik w formie przystępnych nagrań wideo porusza kwestie dotyczące problemów, które mogą pojawić się w rodzinie, gdzie dzieci wychowywane są tylko przez jednego z rodziców. Wojciech Eichelberger udziela rzeczowych odpowiedzi na pytania, które na co dzień zadają mu zatroskani rodzice zmagający się z trudnościami i przeciwnościami losu, zaburzonym poczuciem bezpieczeństwa, konfliktami, poczuciem winy, a także nierzadko agresją u dziecka.

W 33 filmach Wojciech Eichelberger omawia szereg zagadnień, takich jak budowanie konstruktywnych relacji i łagodzenie konfliktów z byłym partnerem, a także między dzieckiem a nowym partnerem rodzica i jego rodziną, zapewnienie dziecku odpowiedniej opieki i pomocy w sferze emocjonalnej, radzenie sobie ze stresem i zazdrością, budowanie autorytetu. Psycholog między innymi podpowiada również czego należy się wystrzegać, jak radzić sobie w sytuacji, kiedy drugi rodzic zaniedbuje obowiązki, jak unikać manipulacji.

 

Dla kogo jest ten Poradnik?

Pozostawiony sam sobie rodzic musi nie tylko samodzielnie radzić sobie z codziennymi przyziemnymi problemami, ale też zapewnić rzetelne wsparcie dziecku, podczas gdy sam najprawdopodobniej czuje się samotny, opuszczony i wymaga pomocy. Dlatego polecamy poradnik każdemu, kto samodzielnie wychowuje dzieci i czuje, że potrzebuje wsparcia, m.in. po rozwodzie, po rozstaniu z partnerem, po śmierci partnera, a także osobom, które świadomie wybrały wychowanie dziecka w pojedynkę.

 

Jak uzyskać dostęp do poradnika?

Wyjątkowy poradnik Wojciecha Eichelbergera dla rodziców samotnie wychowujących dzieci dostępny jest na stronie SamodzielneRodzicielstwo.pl. Po zalogowaniu się uzyskujesz 10-tygodniowy dostęp do unikalnych treści, które krok po kroku przeprowadzą cię przez trudne wyzwania stojące przed rodzicem opiekującym się dzieckiem w pojedynkę.