Jeszcze chwila...

Weź coacha na urlop

Już kilkanaście lat temu dwóch wybitnych amerykańskich badaczy i trenerów biznesu J.Loehr i T.Schwarts zdało relację ze swoich rewolucyjnych badań nad bilansem energetycznym ludzi pracujących ciężko, dużo i pod presją. Napisali słynną książkę The Making of Corporate Athlete. Wnioski z tych badań są krótkie i jednoznaczne: trwałe utrzymywanie wysokiego poziomu osiągnięć wymaga od korporacyjnych atletów odporności fizycznej, emocjonalnej i sprawnego intelektu.

Aby osiągnąć najwyższą formę umysłu, ciała i ducha, korporacyjni atleci powinni nauczyć się tego, co wiedzą sportowcy – że:

Odzyskiwanie energii jest tak samo ważne jak jej wydatkowanie

Zbliża się upragniony dla wielu czas urlopów. Czas na odzyskiwanie energii. Wydaje nam się, że dobrze wiemy jaki wypoczynek nam najlepiej służy i jak odzyskać energię w trakcie urlopu. Mamy swoje ulubione sposoby na odreagowanie i wypoczywanie. Słusznie czujemy się ekspertami od regeneracji własnego organizmu i nie chcemy, aby nas w tej sprawie ktoś pouczał.

Do niedawna było to oczywistością. Ale w międzyczasie nasze obciążenia i wydatki energetyczne stały się tak wielkie, że już nie możemy sobie w sprawach urlopowej regeneracji pozwolić na beztroską improwizację i dowolność. Skoro jesteśmy profesjonalnymi sportowcami po stronie wydatków, to czas by w sposób równie profesjonalny regenerować organizm i odzyskiwać energię.

Dla tych, którzy chcą długo żyć w zdrowiu i długo wydajnie i kreatywnie pracować urlop powinien przybrać formę podobną do obozów kondycyjnych sportowców. Jesteś zainteresowany?

Zabierz ze sobą na wakacje osobistego coacha on-line. On ci w tym pomoże – a tym coachem będę ja.