IPSI / Warsztaty otwarte / Uważność: zarządzanie uwagą i zaangażowaniem

Uważność: zarządzanie uwagą i zaangażowaniem

starsTracisz czas i energię, bo robisz zbyt wiele rzeczy na raz?

Czy uważasz, że wszystko jest ważne i musisz się tym zająć? Masz zbyt wiele obowiązków i w efekcie nie robisz nic? Zdarzają Ci się sytuacje, kiedy nie wiesz od czego zacząć?

UWAGA: jeśli odpowiedź brzmi tak – prawdopodobnie Twoja uwaga i koncentracja nie są tam, gdzie powinny. Jak nie dać się złapać tę pułapkę albo się z niej wyrwać?

Rozwiązanie: trening uważności

Mindfulness to, według jednego z najbardziej znanych nauczycieli uważności, dr. Jon Kabat Zinn’a rozwijanie szczególnego rodzaju uwagi: świadomej, skierowanej na obecną chwilę i nieosądzającej. Dzięki warsztatom nauczysz się:

 • Zasad własnego treningu uważnego, zaangażowanego bycia i działania w codziennym życiu
 • Rozwijania świadomości ciała, uczuć, myśli
 • Uważności na sygnały i potrzeby ciała
 • Radzenia sobie z rozpraszającymi myślami i pragnieniami
 • Utrzymywania dystansu wobec zakłócających zaangażowane działanie doznań wewnętrznych i zewnętrznych
 • Nacechowanego uważnością patrzenia na swoje plany i zadania życiowe oraz zawodowe, skupienia uwagi na rzeczywistych priorytetach
 • Wykorzystania uważności do optymalnego zarządzania własną energią życiową
 • Wykorzystania uważności jako podstawy kreatywnego myślenia i działania
Zgłoś udział

ideaTo sposób na Twoje problemy

Warsztaty pomogą Ci szczególnie, jeśli jesteś:

 • Menedżerem, dyrektorem, prezesem
 • Pracownikiem firmy, który ma wiele priorytetów
 • Zainteresowany zwiększeniem świadomości życia, autonomii i osiągnięciem poczucia życia w zgodzie z samym sobą
 • Borykasz się z niepokojącymi myślami i uczuciami i pragniesz doświadczyć większej świadomości pragnień i myśli

Efekty krótko- i długoterminowe

 • Bezpośrednim efektem treningu uważności jest doświadczenie odprężenia, wewnętrznego spokoju, a także rozszerzonej świadomości własnego ciała, uczuć i myśli.
 • Uczestnicy, którzy zdecydują się wykorzystać poznane techniki do samodzielnego treningu uważności będą bardziej skoncentrowani i zaangażowani w ważne dla siebie sprawy i zadania.
 • Będą również bardziej twórczy, rozwiną zdolność do radzenia sobie ze stresem, niepokojącymi myślami i uczuciami, doświadczą większej świadomości własnych uczuć, pragnień i myśli.
 • Odczują poprawę relacji z innymi ludźmi.
Pozytywne skutki ćwiczenia uważności dostrzegamy zawsze wtedy, gdy liczy się umiejętność utrzymania kontaktu z otaczającą rzeczywistością i z sobą samym niełatwa do osiągnięcia w zamęcie codziennego życia, w pracy pod presją terminów i rosnących wymagań.

Zgłoś udział
Wojciech Eichelberger

fot. Łukasz Król

Uważność to umiejętność, której bardzo skutecznie się pozbawiamy. Z kolei warunkuje ona efektywne działanie oraz dobre relacje z otoczeniem. Trzeba ją trenować, aby jej nie stracić. Zapraszam do udziału w warsztatach.

Wojciech Eichelberger

Program

Uważność pozwala utrzymać kontakt z samym sobą, ze swymi odczuciami, emocjami, pragnieniami, nawykami – to droga do bardziej świadomego życia, do większej autonomii i poczucia, że żyje się w zgodzie z samym sobą.

Uważność

Uważność

 • Wprowadzenie, skąd to pojęcie, koncentracja, emocje, nieschematyczne myślenie, świat wokół, inni ludzie, dyscyplina odczuć, myśli i działania, badania nad efektami medytacji, mindfulnes i przepływ
 • Co to jest? To jest uwaga skierowana na obecną chwilę nieosądzająca, niedziałanie, pełna obecność gdy nic nie musi się zdarzać, żeby wszystko się działo, doświadczanie faktu istnienia swojego i istnienia świata
 • Umysł i ciało
 • Koncentracja. Jak nasze zmysły osadzają nas w świecie? Na czym potrafimy się skupić, a na czym nie?
 • Medytacja
 • Uważność i relacje. Inny, jako element świadomości – inny w Tobie
 • Kim jestem? Poszukiwanie obserwatora
 • Podsumowanie, kim jestem, kim chcę się stawać – dyscyplina uczuć, myśli i działania

Prowadzący

Aby zapewnić najwyższą możliwą jakość merytoryki szkoleń realizowanych przez Instytutu Psychoimmunologii, nad wszystkimi czuwa osobiście Wojciech Eichelberger.

Adam Aduszkiewicz

Adam Aduszkiewicz

Adam AduszkiewiczDoktor filozofii, coach, menedżer, autor i tłumacz. W pracy trenerskiej i w coachingu łączy doświadczenie doktora filozofii z dwudziestoletnią praktyką menedżerską w polskich i międzynarodowych organizacjach. Prowadzi procesy coachingowe z kadrą zarządzająca, a także z osobami szukającymi wsparcia w sytuacjach zmiany życiowej, wypalenia i stresu. Szkoli w zakresie inteligencji emocjonalnej i radzenia sobie ze stresem, przywództwa oraz rozwiązywania dylematów etycznych w praktyce zarządzania, wykłady na temat antycznych koncepcji filozofii jako drogi życia.

Strefa Mindfulness online

Decydując się na Pakiet Plus, otrzymasz dostęp do Strefy Mindfulness w wersji online, prowadzonych przez Wojciecha Eichelbergera. Na platformie udostępniane są materiały warsztatowe i praktyczne ćwiczenia. Zdobędziesz również możliwość powrócenia w dowolnym momencie do uporządkowanej wiedzy przekazywanej podczas warsztatów. To wyjątkowo dobry sposób, aby pogłębić wiedzę zdobytą na warsztatach oraz regularnie ćwiczyć nowe umiejętności.

Wersja dla firm

Warsztaty Uważność są dostępne również w wersji in-company – dla firm, które inwestują w podnoszenie kompetencji osobistych pracowników.

Jeśli chcesz, by Twój zespół poznał techniki wzmacniania uważności i dzięki temu osiągał ponadprzeciętne wyniki, skontaktuj się z nami już dziś. Przygotujemy rozwiązanie specjalnie dla Ciebie i Twojej firmy.

Prześlij zapytanie poprzez formularz po prawej stronie, a skontaktuje się z Tobą nasz menedżer do spraw projektów zamkniętych.

Imię i nazwisko (wymagane)

Firma (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46WE (dalej RODO), wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie imienia i nazwiska oraz danych kontaktowych: adres zamieszkania, adres e-mail i numer telefonu, w celu wzięcia udziału w warsztatach organizowanych przez Instytut Psychoimmunologii Labolatorium Efektywności Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie. Informacja na temat przetwarzania danych osobowych

Pakiet Plus

Wersja podstawowa obejmuje tylko uczestnictwo w warsztatach.

IconsWybierz wersję Plus, a otrzymasz:

 • Udział w warsztatach Uważność
 • Swój egzemplarz vademecum warsztatów Uważność
 • Certyfikat potwierdzający udział w warsztatach
 • Dostęp do programu Uważność w wersji online
 • Możliwość indywidualnych konsultacji z ekspertem – 1 spotkanie

Zgłoś się już dziś

Data: Data warsztatu będzie wkrótce znana.
Godziny: 09:00-17:00
Miejsce: Siedziba IPSI, Sułkowskiego 9, Warszawa
Informacje: warsztaty@ipsi.pl

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Wybierz wersję warsztatów (wymagane)

Wybierz cenę warsztatów (wymagane)
Cena standarodwaCena dla Klientów IPSI

Wersje warsztatów 8xO Cena standardowa Cena dla klientów IPSI*
Wersja podstawowa (tylko udział w warsztatach) 590 zł brutto 390 zł brutto
Wersja z pakietem Plus 1090 zł brutto 890 zł brutto
*Aby stać się klientem IPSI i skorzystać z ceny zniżkowej wystarczy chociaż raz wziąć udział w naszych warsztatach lub konsultacjach.

Pomóż nam działać skuteczniej i powiedz, jak dowiedziałeś się o warsztatach?

Dodatkowe informacje: dane do faktury, telefon, dodatkowe kontakty

Akceptuję regulamin szkoleń i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych

Zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46WE (dalej RODO), wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie imienia i nazwiska oraz danych kontaktowych: adres zamieszkania, adres e-mail i numer telefonu, w celu wzięcia udziału w warsztatach organizowanych przez Instytut Psychoimmunologii Labolatorium Efektywności Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie. Informacja na temat przetwarzania danych osobowych