Jeszcze chwila...

Adam Aduszkiewicz

Adam Aduszkiewicz

Coaching i Psychoterapia

Przez ponad 20 lat zajmowałem się zarządzaniem. Pracowałem, na różnych stanowiskach menedżerskich w wielkich korporacjach polskich i międzynarodowych, w administracji państwowej i w organizacjach pozarządowych.

Wcześniej, w latach ’80 byłem wykładowcą akademickim i pracownikiem naukowym w Polskiej Akademii Nauk. Jestem doktorem filozofii i fascynują mnie filozoficzne koncepcje sztuki życia. Prowadzę na ten temat wykłady w Akademii Psychologii Przywództwa (organizowanej przez grupę firm doradczych Values i Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej), na studiach podyplomowych Laboratorium Psychoedukacji oraz na studiach podyplomowych w UMCS.

W 2009 roku ukończyłem Podyplomowe Studium Coachingu organizowane przez Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej (obecnie Uniwersytet SWPS) i Laboratorium Psychoedukacji. Mam akredytację coacha Izby Coachingu, jestem również certyfikowanym konsultantem z zakresu Oceny LVI 360® KaplandeVries.

W 2019 ukończyłem 4-letni kurs psychoterapii analitycznej, organizowany przez Polskie Towarzystwo Psychologii Analitycznej (członka Polskiej Rady Psychoterapii) we współpracy z Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im  prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie oraz akredytowany przez Polskie Towarzystwo Psychologii Klinicznej. W latach 2017-2019 odbyłem staż kliniczny w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im  prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie (Tworki) w Zespole Leczenia Środowiskowego.

W 2017 roku rozpocząłem indywidualną ścieżkę szkoleniową w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Psychologii Analitycznej (International Association for Analytical Psychology, IAAP), gdzie przygotowuję się do certyfikacji.

Publikuję eseje o literaturze, filozofii i psychologii w kwartalniku „Przekrój”. Wspólnie z żoną tłumaczmy książki francuskich filozofów (Michael Onfray, Andre Comte-Sponville, Luc Ferry).

Zajmuję się coachingiem i psychoterapią . Pracuję z osobami dorosłymi i z parami.