Jeszcze chwila...

Krótki przewodnik po pewności siebie

Zastanawiasz się, jak poprawić swoją pewność siebie, ale nie wiesz, jak zacząć? A może już działasz, ale nie wiesz, co dalej? Droga do pewności siebie może wymagać sporo wysiłku, determinacji i samopoznania, ale na pewno sobie poradzisz.

Zacznij od celu

Po co w ogóle jest Ci pewność siebie? W czym Ci jej brakuje? Wyznacz sobie bardzo konkretny cel, który chcesz osiągnąć, określ sytuację, w której okazujesz pewność siebie i pamiętaj o niej. Będzie ona Twoim papierkiem lakmusowym.  Powiedz sobie na przykład: „chcę mieć odwagę, by bronić swojej opinii”, „nie chcę wziąć na siebie kolejnego zobowiązania wobec moich bliskich”, „chcę, by mnie szanowali w pracy”. Kiedy masz już wyznaczony cel, zacznij dążyć do jego realizacji.

Czy pewność siebie przyda Ci się w innych sytuacjach? Jak najbardziej! Pewność siebie to przede wszystkim szacunek wobec samego siebie, ostateczne zwyciężenie nad żalem do siebie i przeklinaniem pod nosem, że przecież można było zrobić inaczej. Pewność siebie to także bezpieczeństwo, niezachwiana i nienaruszalna opoka, a także szacunek swój i innych.

Nadal nie masz przekonania, że pewność siebie jest i korzystna i przydatna? Przekonaj się, czytając wpis „Od szacunku do pewności siebie”.

[button color=”green” size=”medium” link=”https://ipsi.pl/od-szacunku-do-pewnosci-siebie” ]Szacunek i pewność siebie[/button]

Zrób kilka kroków

Marszczysz brwi, niedowierzając, że kilka kroków może „załatwić sprawę”? Owszem, jest ich tylko kilka, jednak wcale nie są łatwe. Jaka więc jest droga do pewności siebie?

 • Krok pierwszy: poznaj siebie
 • Krok drugi: żyj w zgodzie z własnymi wartościami
 • Krok trzeci: znajdź wzór, ideał, do którego będziesz dążyć
 • Krok czwarty: szukaj stresu
 • Krok piąty: zwiększaj stres, by Twoja pewność siebie mogła stale rosnąć

Chcesz dokładnie poznać, z czym wiąże się każdy kolejny krok? Jak iść, by dojść do wyznaczonego celu? Dokładny opis każdego kroku znajdziesz we wpisie „Jak zbudować pewność siebie?”.

[button color=”green” size=”medium” link=”https://ipsi.pl/jak-zbudowac-pewnosc-siebie” ]5 kroków do pewności siebie[/button]

Ćwicz codziennie

Wiesz o tym, że trening czyni mistrza? A Ty przecież chcesz być mistrzem pewności siebie! Co więc możesz robić każdego dnia, by zwiększać swoją pewność siebie? Poznaj model AAA – narzędzie, które możesz wykorzystać w wielu sytuacjach. Jest proste i szybkie w obsłudze. Na czym polega?

 • A jak akceptacja – zaakceptuj sytuację zastaną.
 • A jak audyt – przeanalizuj swoje uczucia, emocje, napięcia w ciele, myśli i zestaw je ze swoimi wartościami. Czy są one zbieżne?
 • A jak akcja – do dzieła! Za każdym razem spróbuj wprowadzić drobną zmianę, która przybliży Cię do bycia bardziej pewnym siebie.

Na czym dokładnie polega model AAA? Możesz to sprawdzić we wpisie „Model AAA, czyli budowanie pewności siebie w praktyce„.

[button color=”green” size=”medium” link=”https://ipsi.pl/model-aaa-czyli-budowanie-pewnosci-siebie-w-praktyce” ]Model AAA[/button]

Napisane drobnym drukiem

Procedura dochodzenia do pewności siebie, modele i cele wcale nie są najważniejsze. Na pierwszym miejscu jesteś Ty. Bez Ciebie to wszystko nie ma znaczenia. Pewność siebie zaczyna się w Tobie i jest w pełni uzależniona od Twojej świadomości siebie, otwartości na zmiany, gotowości na wyzwania, determinacji, chęci. Pewności siebie można się nauczyć, ale by było to możliwe, trzeba tego prawdziwie chcieć. Przekonaj się, czytając wpis „Jak zbudować pewność siebie?”.

[button color=”green” size=”medium” link=”https://ipsi.pl/jak-zbudowac-pewnosc-siebie-2″ ]Twoja pewność siebie[/button]

Zdecydowane działania

Co jeżeli nie chcesz czytać, nie masz na to czasu, nie potrafisz przełożyć tekstu na działania? Nie martw się, mamy rozwiązanie. Możesz nauczyć się pewności siebie podczas naszych warsztatów. Zaprojektowaliśmy program, dzięki któremu poznasz siebie, uporządkujesz własne wartości, nauczysz się panować nad ciałem, a przede wszystkim dowiesz się, jak o siebie dbać w stresujących sytuacjach. Zapoznaj się z programem szkolenia.

[button color=”green” size=”medium” link=”https://ipsi.pl/pewnoscsiebie/” ]Program szkolenia[/button]

Warsztaty „Pewność siebie: budowanie wewnętrznej siły”

Podczas warsztatów pracujemy w następujących obszarach

 • Fizycznym
 • Emocjonalnym
 • Mentalnym
 • Duchowym

Uczestnicy uczą się budowania nawyków, które budują pewność siebie, poznają ćwiczenia i narzędzia, techniki, dzięki którym droga do celu jest łatwiejsza i bardziej efektywna.

Nadal nie masz pewności, czy warsztaty są dla Ciebie? Zachęcamy Cię do przeczytania wpisu „Jak wspiąć się po drabinie pewności siebie?”.

[button color=”green” size=”medium” link=”https://ipsi.pl/jak-wspiac-sie-po-drabinie-pewnosci-siebie” ]Po drabinie do góry[/button]