Jeszcze chwila...

Wakacje 8xO: odpocznij i opanuj stres

Wyjątkowy wyjazd w wyjątkowe miejsce wraz z Wojciechem Eichelbergerem i Agatą Głowacką

Zapraszamy na wyjątkowe, tygodniowe warsztaty. Ich program oparty jest na metodzie radzenia sobie ze stresem – 8xO, opracowanej przez Wojciecha Eichelbergera. To wyjątkowe połączenie warsztatów rozwojowych i odpoczynku.

[box type=”shadow” ] [dropcap]M[/dropcap]etoda 8xO opiera się na założeniu, że gwarancją sukcesu jest kompetentne zarządzenie energią własną, niezbędne by osiągać najlepsze wyniki i stanowić element osobistej przewagi konkurencyjnej na rynku.[/box]

Celem jest tu nauka mądrej troski o siebie. Ćwiczenia nastawione na bezpośrednie doświadczenie, prowadzą do odkrycia źródeł wewnętrznego oparcia, będącego podstawą do budowania odporności na przeciążenia. Opanowanie umiejętności odpowiedniego zarządzania fizyczną, emocjonalną i umysłową energią pozwala żyć z mniejszym wysiłkiem. W efekcie, nabycie umiejętności zachowania równowagi bilansu energetycznego w obliczu wyzwań i efektywnego działania w sytuacjach trudnych zapobiega chorobom związanym z przeciążeniem stresem. [highlight]Zdobądź je już teraz.[/highlight]

[divider]

Dzięki warsztatom

[checklist]

  • Uczysz się monitorowania poziomu własnych zasobów energetycznych i uzyskiwania do nich pełnego dostępu.
  • Zyskujesz umiejętność rozpoznawania wczesnych symptomów przeciążenia.
  • Potrafisz optymalnie wykorzystywać źródła zasilania energetycznego.
  • Lepiej oszczędzasz i koncentrujesz swoją energię.
  • Skutecznie działasz w sytuacjach kryzysowych.
  • Nie dopuszczasz do wypalenia stresem.
  • Szybciej i skutecznej się regenerujesz.

[/checklist]
Wzmocnienie kompetencji w tych obszarach umożliwia efektywne i twórcze funkcjonowanie, tak w pracy, jak i w życiu osobistym. Uczestnicy warsztatu uczą się, jak na stałe wprowadzić do swego życia techniki kompetentnego zarządzania własną energią. Daje to możliwość osiągania ambitnych, długofalowych celów zawodowych i prywatnych.

[button color=”green” size=”medium” link=”https://ipsi.pl/wakacje8xo/#kontakt” ]Zgłoś udział[/button]

[divider]

Wojciech Eichelberger

fot. Łukasz Król

[dropcap]W[/dropcap]arsztaty 8xO to kompleksowa wiedza procentująca w życiu zawodowym i prywatnym. Mam nadzieję, że dzięki niej polscy menedżerowie będą coraz lepszymi liderami – nie tylko w pracy. Zapraszam do zapoznania się z programem oraz do udziału w warsztatach.

Wojciech Eichelberger

[divider]

Program

W trakcie warsztatu realizowany jest program nabywania 8 kompetencji w zarządzaniu własną energią życiową, według stworzonego i rozwijanego w Instytucie Psychoimmunologii systemu 8xO.
[toggle title=”Program 8xO” state=”close” ]

[dropcap]O[/dropcap]ddech przeponowy, który pod obciążeniem i w stresie pomaga sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu na energię oraz powstrzymuje przedwczesne reakcje stresowe typu walka – ucieczka.

[dropcap]O[/dropcap]becność, czyli umiejętność urealniania się, optymalnej koncentracji na zadaniu, kontrolowania negatywnych myśli i fantazji oraz efektywnego oszczędzania energii.

[dropcap]O[/dropcap]parcie w sobie to umiejętność rozpoznawania sygnałów przeciążenia, bieżące monitorowanie poziomu energii życiowej, uświadamianie oddechu, budowanie poczucia ugruntowania i równowagi psychofizycznej.

[dropcap]O[/dropcap]dreagowanie umożliwia odróżnianie stanu emocjonalnej implozji od rzeczywistego zmęczenia oraz skutecznego i nie obciążającego innych odreagowywania stresu przed wejściem w fazę regeneracji.

[dropcap]O[/dropcap]dpoczywanie, czyli umiejętność szybkiego przełączania organizmu w tryb regeneracja – asymilacja, szybkiej i skutecznej regeneracji w warunkach obciążenia i stresu oraz zasypiania.

[dropcap]O[/dropcap]odmawianie i odpuszczanie to nie dopuszczanie do sytuacji przeciążenia zadaniami delegowanymi przez innych, nie brania na siebie zbyt wielkich obciążeń i odpuszczania zadań dodatkowych, nie związanych z priorytetami.

[dropcap]O[/dropcap]odżywianie – optymalne wykorzystywanie generatora pokarmowego oraz energii pokarmowej w celu poprawienia ogólnego bilansu energii życiowej dzięki codziennej diecie.

[dropcap]O[/dropcap]piekowanie się sobą to umiejętność rozróżniania tego co nam służy od tego co nam szkodzi, rozpoznawania i unikania sytuacji nawykowego nadużywania siebie, a także nawykowej bezradności i nadmiernego asekruanctwa.[/toggle]

[divider]

Prowadzący

Warsztaty poprowadzą wybitni trenerzy IPSI: Wojciech Eichelberger – twórca Metody 8xO oraz Agata Głowacka – fizjoteraputka, ekspert w zakresie redukcji stresu:

[toggle title=”Wojciech Eichelberger” state=”close” ]Wojciech EichelbergerTwórca idei i programu Instytutu Psychoimmunologii, gdzie pełni funkcję dyrektora programowego. Od lat odgrywa kluczową rolę w polskiej psychologii, m.in.: współtworzył Oddział Terapii i Rozwoju Osobowości – OTIRO oraz Laboratorium Psychoedukacji. Jest autorem wielu bestselerowych książek z pogranicza psychologii, antropologii i duchowości. Od wielu lat obecny w mediach: w radiu, telewizji prasie. Odwołuje się do terapii integralnej, która oprócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość. Za działalność konspiracyjną w latach stanu wojennego odznaczony Krzyżem Oficerskim Polonia Restituta.[/toggle]

[toggle title=”Agata Głowacka” state=”close” ]Agata GłowackaFizjoterapeutka – abstolwentka AWF w Krakowie. Członek-założyciel Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapii. Ukończyła kurs instruktorski terapii tańcem American Dance Therapy Association oraz roczne szkolenie prowadzone przez dr D. Kapperta, założyciela Instytutu Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen. Ma za sobą także kurs Metody Feldenkraisa, warsztaty Body Awareness, Rio Abierto, Continuum Movement oraz Terapii Tańcem w konwencji terapii Gestalt. Od ponad 15 lat wykorzystuje ruch i formy ekspresji jako narzędzia służące integrowaniu ciała i psychiki. Pracuje również z kobietami w ciąży nad redukcją stresu okołoporodowego.[/toggle]

[divider]

Miejsce

Wytwórnia Ciszy jest niezwykłym miejscem, położonym ok. 170 km od Warszawy. Zostało stworzone z myślą o ludziach pełnych pasji, pragnących otworzyć się na siebie i na naturę. Można tu zapomnieć o zgiełku miasta obserwując sielankowe krajobrazy lasów i pól. Gospodarze proponują dania kuchni wegetariańskiej, inspirowane kuchniami świata, kawę oraz herbatę. Adres: Brzozówka 30, 99-210 Uniejów, GPS 52°02’41.8″N 18°44’13.4″E. Zakwaterowanie w pokojach wieloosobowych.

Zachęcamy do wzięcia kijów do Nordic Walking.

 

[divider]

Zgłoś się już dziś

Data: 26–31 sierpnia 2019

[contact-form-7 404 "Not Found"]