Tracisz czas i energię, bo robisz zbyt wiele rzeczy na raz?
Czy uważasz, że wszystko jest ważne i musisz się tym zająć? Masz zbyt wiele obowiązków i w efekcie nie robisz nic? Zdarzają Ci się sytuacje, kiedy nie wiesz od czego zacząć?
UWAGA: jeśli odpowiedź brzmi tak – prawdopodobnie Twoja uwaga i koncentracja nie są tam, gdzie powinny. Jak nie dać się złapać tę pułapkę albo się z niej wyrwać?
[divider]
Rozwiązanie: trening uważności
To, według jednego z najbardziej znanych nauczycieli uważności, dr. Jon Kabat Zinn’a rozwijanie szczególnego rodzaju uwagi: świadomej, skierowanej na obecną chwilę i nieosądzającej. Dzięki warsztatom nauczysz się:
[checklist]
- Zasad własnego treningu uważnego, zaangażowanego bycia i działania w codziennym życiu
- Rozwijania świadomości ciała, uczuć, myśli
- Uważności na sygnały i potrzeby ciała
- Radzenia sobie z rozpraszającymi myślami i pragnieniami
- Utrzymywania dystansu wobec zakłócających zaangażowane działanie doznań wewnętrznych i zewnętrznych
- Nacechowanego uważnością patrzenia na swoje plany i zadania życiowe oraz zawodowe, skupienia uwagi na rzeczywistych priorytetach
- Wykorzystania uważności do optymalnego zarządzania własną energią życiową
- Wykorzystania uważności jako podstawy kreatywnego myślenia i działania
[/checklist]
[button color=”green” size=”medium” link=”https://ipsi.pl/uwaznosc/#kontakt” ]Zgłoś udział[/button]
[divider]
To sposób na Twoje problemy
Warsztaty pomogą Ci szczególnie, jeśli jesteś:
[starlist]
- Menedżerem, dyrektorem, prezesem
- Pracownikiem firmy, który ma wiele priorytetów
- Zainteresowany zwiększeniem świadomości życia, autonomii i osiągnięciem poczucia życia w zgodzie z samym sobą
- Borykasz się z niepokojącymi myślami i uczuciami i pragniesz doświadczyć większej świadomości pragnień i myśli
[/starlist]
[divider]
Efekty krótko- i długoterminowe
[checklist]
- Bezpośrednim efektem treningu uważności jest doświadczenie odprężenia, wewnętrznego spokoju, a także rozszerzonej świadomości własnego ciała, uczuć i myśli.
- Uczestnicy, którzy zdecydują się wykorzystać poznane techniki do samodzielnego treningu uważności będą bardziej skoncentrowani i zaangażowani w ważne dla siebie sprawy i zadania.
- Będą również bardziej twórczy, rozwiną zdolność do radzenia sobie ze stresem, niepokojącymi myślami i uczuciami, doświadczą większej świadomości własnych uczuć, pragnień i myśli.
- Odczują poprawę relacji z innymi ludźmi.
[/checklist]
Pozytywne skutki ćwiczenia uważności dostrzegamy zawsze wtedy, gdy liczy się umiejętność utrzymania kontaktu z otaczającą rzeczywistością i z sobą samym niełatwa do osiągnięcia w zamęcie codziennego życia, w pracy pod presją terminów i rosnących wymagań.
[button color=”green” size=”medium” link=”https://ipsi.pl/8xo/#kontakt” ]Zgłoś udział[/button]
[divider]
[dropcap]U[/dropcap]ważność to umiejętność, której bardzo skutecznie się pozbawiamy. Z kolei warunkuje ona efektywne działanie oraz dobre relacje z otoczeniem. Trzeba ją trenować, aby jej nie stracić. Zapraszam do [highlight]udziału w warsztatach.[/highlight]
Wojciech Eichelberger
[divider]
Program
Uważność pozwala utrzymać kontakt z samym sobą, ze swymi odczuciami, emocjami, pragnieniami, nawykami – to droga do bardziej świadomego życia, do większej autonomii i poczucia, że żyje się w zgodzie z samym sobą.
[toggle title=”Uważność” state=”close” ]
- Wprowadzenie, skąd to pojęcie, koncentracja, emocje, nieschematyczne myślenie, świat wokół, inni ludzie, dyscyplina odczuć, myśli i działania, badania nad efektami medytacji, mindfulnes i przepływ
- Co to jest? To jest uwaga skierowana na obecną chwilę nieosądzająca, niedziałanie, pełna obecność gdy nic nie musi się zdarzać, żeby wszystko się działo, doświadczanie faktu istnienia swojego i istnienia świata
- Umysł i ciało
- Koncentracja. Jak nasze zmysły osadzają nas w świecie? Na czym potrafimy się skupić, a na czym nie?
- Medytacja
- Uważność i relacje. Inny, jako element świadomości – inny w Tobie
- Kim jestem? Poszukiwanie obserwatora
- Podsumowanie, kim jestem, kim chcę się stawać – dyscyplina uczuć, myśli i działania
[/toggle]
[divider]
Prowadzący
Aby zapewnić najwyższą możliwą jakość merytoryki szkoleń realizowanych przez Instytutu Psychoimmunologii, nad wszystkimi czuwa osobiście Wojciech Eichelberger.
[toggle title=”Adam Aduszkiewicz” state=”close” ]Doktor filozofii, coach, menedżer, autor i tłumacz. W pracy trenerskiej i w coachingu łączy doświadczenie doktora filozofii z dwudziestoletnią praktyką menedżerską w polskich i międzynarodowych organizacjach. Prowadzi procesy coachingowe z kadrą zarządzająca, a także z osobami szukającymi wsparcia w sytuacjach zmiany życiowej, wypalenia i stresu. Szkoli w zakresie inteligencji emocjonalnej i radzenia sobie ze stresem, przywództwa oraz rozwiązywania dylematów etycznych w praktyce zarządzania, wykłady na temat antycznych koncepcji filozofii jako drogi życia.
[/toggle]
[divider]
Wersja dla firm
Warsztaty Uważność są dostępne również w wersji in-company – dla firm, które inwestują w podnoszenie kompetencji osobistych pracowników.
Jeśli chcesz, by Twój zespół poznał techniki wzmacniania uważności i dzięki temu osiągał ponadprzeciętne wyniki, skontaktuj się z nami już dziś. Przygotujemy rozwiązanie specjalnie dla Ciebie i Twojej firmy. [highlight]Skontaktuj się.[/highlight]
[divider]
Pakiet Plus
Wersja podstawowa obejmuje tylko uczestnictwo w warsztatach.
Wybierz wersję Plus, a otrzymasz:
[checklist]
- Udział w warsztatach Uważność
- Swój egzemplarz vademecum warsztatów Uważność
- Certyfikat potwierdzający udział w warsztatach
- Możliwość indywidualnych konsultacji z ekspertem – 1 spotkanie
Zgłoś się już dziś
Data: 08.10.2016 r.
Godziny: 09:00-17:00
Miejsce: Siedziba IPSI, Sułkowskiego 9, Warszawa
Informacje: warsztaty@ipsi.pl