Jeszcze chwila...

Trudne rozmowy: jak być skutecznym pod presją

3Znowu dałeś się ponieść emocjom?

Czy wiesz, dlaczego w trudnych sytuacjach pod wpływem stresu nie zachowujesz się racjonalnie, spokojnie? Dlaczego często reagujesz emocjonalnie? Albo dlaczego dajesz się wciągnąć w emocje Twojego rozmówcy? Odpowiedź wydaje się prosta – ponieważ silne emocje i stres, którym wtedy ulegasz to uniemożliwiają.

Kiedy zestresowany z kimś rozmawiasz, dosłownie tracisz głowę, ponieważ krew odpływa z ośrodków odpowiedzialnych za racjonalne myślenie do twojego „mózgu emocjonalnego”. To on przejmuje kontrolę nad twoim zachowaniem. Jak to zmienić? jak kontrolować emocje swoje i rozmówcy? Jak przeprowadzić trudną rozmowę spokojnie, do końca, osiągając zamierzony cel?

[divider]

Opanuj sztukę prowadzenia trudnych rozmów

Weź udział w warsztatach Trudne rozmowy i przestań się obawiać, że po raz kolejny zareagujesz emocjonalnie i nie dasz rady skutecznie stawić czoła trudnym reakcjom twojego rozmówcy.

Dzięki warsztatom będziesz:

[checklist]

 • Świadomie potrafił kontrolować własne negatywne reakcje emocjonalne.
 • Znał mechanizm działania stresu, który pojawia się w sytuacji trudnej rozmowy i jego wpływu na Ciebie.
 • Wiedział jak skutecznie utrzymać koncentracje na celu i przedmiocie rozmowy, pomimo pojawiających się silnych emocji.
 • Umiał skutecznie radzić sobie z negatywnymi reakcjami emocjonalnymi rozmówcy (złość, agresja, frustracja, smutek, żal, rozpacz).
 • Potrafił kontrolować emocje tak, aby rozmowa przebiegała w pożądanym przez Ciebie kierunku i osiągała określony cel merytoryczny.
 • Umiał „przełączać” rozmówcę z poziomu reakcji emocjonalnych na poziom merytoryczny rozmowy.
 • Umiał radzić sobie z różnego typu trudnymi zachowaniami (obiekcje i zastrzeżenia, zachowania roszczeniowe, forsowanie swojego stanowiska, opór psychologiczny i niechęć) w trakcie prowadzenia ważnych rozmów.
 • Wiedział jak ćwiczyć uważność i koncentrację, potrzebną do wczesnego identyfikowania sygnałów reakcji emocjonalnych, Twoich własnych jak i rozmówcy.

[/checklist]

[button color=”green” size=”medium” link=”https://ipsi.pl/trudnerozmowy/#kontakt” ]Zgłoś udział[/button]

[divider]

To rozwiązanie Twoich problemówsukces

Warsztaty pomogą Ci szczególnie, jeśli jesteś:

[starlist]

 • Przedstawicielem handlowym i medycznym
 • Pracownikiem obsługi klienta i działów reklamacji
 • Menedżerem
 • Osobą pomagającą innym (lekarzem, pielęgniarką, psychologiem, coachem, terapeutą)
 • Osobą, która chce skutecznie prowadzić trudne rozmowy

[/starlist]

[divider]

Wojciech Eichelberger

fot. Łukasz Król

[dropcap]W[/dropcap]arsztat Trudne rozmowy pozwoli Ci spojrzeć na problemy i wyzwania z innej strony, a przede wszystkim znaleźć konkretne rozwiązania przydatne w życiu prywatnym i w pracy. Zapraszam do udziału w najbliższym [highlight]warsztacie.[/highlight]

Wojciech Eichelberger

[divider]

Program

Nad szkoleniami i warsztatami realizowanymi przez Instytut Psychoimmunologii czuwa i sprawuje merytoryczną kontrolę Wojciech Eichelberger – jeden z czołowych polskich psychoterapeutów.
[toggle title=”Program” state=”close” ]

 • Dlaczego w sytuacjach konfliktowych, w stresie, tak trudno myśleć racjonalnie – co to jest „porwanie emocjonalne” ? Co zrobić, żeby sobie z tym poradzić – proces komunikacji w sytuacji stresu i napięcia, model Inteligencji Emocjonalnej oraz neurofizjologia emocji i budowa mózgu.
 • Klasyfikacja (mapa) trudnych relacji i rozmów pod kątem silnych emocji i stresu, które towarzyszą takim rozmowom.
 • Twoje własne trudne reakcje emocjonalne (świadomość Ego Bólu) w sytuacji napięcia, stresu w trakcie prowadzenia ważnych rozmów. Wychwytywanie sygnałów i samokontrola własnych zachowań emocjonalnych (uważność, koncentracja i mieszczenie emocji).
 • Twoje właściwe i świadome reagowanie – koncentracja na celu i przedmiocie rozmowy.
 • Zarządzanie emocjami rozmówcy w trakcie rozmowy (Model 3 Poziomów Komunikacji):
  • Sterowanie procesem komunikacji poprzez świadomą akceptacje i kontrolę emocji rozmówcy.
  • „Przełączanie” rozmowy na poziom merytoryczny, gwarantujący skuteczność porozumienia i osiągnięcie celu rozmowy.
  • „Zdrowa” (ograniczona) empatia w radzeniu sobie z trudnymi emocjami i zachowanymi rozmówcy.
  • Zasady Werbalnego Aikido.
 • Różne kategorie trudnych zachowań: obiekcje i zastrzeżenia, opór i niechęć, sytuacje roszczeniowe, konflikt interesów – strategie działania.
 • Analiza przypadków podchodzących z życia zawodowego uczestników i szukanie konkretnych rozwiązań.
 • Podsumowanie i zakończenie zajęć.

[/toggle]

Metodologia

Poznaj metodologię szkolenia.

[toggle title=”Metodologia” state=”close” ]

[checklist]

 • interaktywny wykład
 • dyskusja w grupie
 • ćwiczenia indywidualne i w parach
 • analiza przypadków
 • odgrywanie ról (scenki)
 • wypracowywanie rozwiązań konkretnych problemów
 • autoanaliza i feedback

[/checklist]

[/toggle]

8 kluczowych kompetencji, które zdobędziesz

Podczas warsztatów nabędziesz 8 kluczowych kompetencji, które poprawią Twoją efektywność w trudnych sytuacjach.
[toggle title=”8 kluczowych kompetencji” state=”close” ][toggle title=”8 kluczowych kompetencji” state=”close” ]

SAMOŚWIADOMOŚĆ SWOICH OBSZARÓW TRUDNOŚCI. Bycie świadomym określonych sytuacji, ich specyfiki i osób z którymi mamy problemy w rozmowach, w kontaktach oraz przyczyn i mechanizmów, które za tym stoją.

SAMOŚWIADOMOŚĆ I SAMOKONTROLA WŁASNYCH REAKCJI EMOCJONALNYCH. Bycie świadomym własnych negatywnych reakcji emocjonalnych i potencjalnych zachowań z poziomu Ego Bólu oraz świadome i umiejętne mieszczenie tych emocji w sobie.

WŁAŚCIWE REAGOWANIE. Kontrolowanie własnych emocji i nie reagowanie z poziomu osobistego (Ego Bólu) oraz świadomy wybór właściwych zachowań adekwatnych do sytuacji, osoby oraz zgodnych z celem i przedmiotem rozmowy.

KONTAKT I WYWIERANIE WPŁYWU W SYTUACJACH TRUDNYCH. Podejmowanie właściwych strategii komunikacji i kontaktu z rozmówcą, umożliwiających opanowanie i kontrolę jego reakcji emocjonalnych oraz zapewniających skuteczne przełączanie tej osoby z poziomu osobistego na poziom merytoryczny, umożliwiający zrealizowanie celu rozmowy.

BUDOWANIE I ZARZĄDZANIE RELACJĄ DŁUGOFALOWĄ. Diagnozowanie kluczowych cech i potrzeb psychologicznych osób, ich systemu przekonań, motywacji i odpowiedni dobór strategii komunikowania się i kontaktu, adekwatnych do wyżej wymienionych obszarów w celu utrzymywania trwałej, długoterminowej relacji.

ZARZĄDZANIE STRESEM I UTRZYMYWANIE ODPOWIEDNIEGO POZIOMU NAPIECIA. Znajomość mechanizmów działania stresu i prawidłowego cyklu zrządzania własną energią oraz technik (ćwiczeń) z tym związanych w kontekście utrzymywania optymalnego poziomu napięcia
i mobilizacji, gwarantującego sprawne zarządzanie własnymi emocjami.

KONTAKT ZE SOBĄ. Bycie otwartym, uważnym i pełnym akceptacji na pojawiające się sygnały z obszaru emocji, myśli oraz sygnały z poziomu ciała, z jednoczesnym respektowaniem własnych potrzeb, własnego potencjału
i własnych ograniczeń.

UWAŻNOŚĆ I KONCNETRACJA. Zdolność do nieoceniającego, pozbawionego oczekiwań i założeń pozostawania w pełnym kontakcie z różnymi aspektami rzeczywistości wewnętrznej (umysł i ciało), jak i zewnętrznej (otoczenie i inni ludzie), przy jednoczesnym utrzymywaniu uwagi i skupienia na konkretnych aspektach takiego kontaktu.

[/toggle]

[divider]

Prowadzący

Zajęcia poprowadzi certyfikowany trener IPSI, ekspert w dziedzinie zarządzania relacjami, konsultant wielu firm i organizacji.

[toggle title=”Krzysztof Kaluta” state=”close” ]Krzysztof KalutaPsycholog, konsultant, coach, psychoterapeuta. Stypendysta Instytutu Psychologii Zorientowanej na Proces im. C.G. Junga w Zurichu. Współpracował z takimi firmami doradczymi, jak Chiltern Consultancy Int., czy Right Management Manpower Group. Od wielu lat prowadzi szkolenia, coaching oraz projekty konsultingowe dla firm i międzynarodowych korporacji. Realizuje również projekty edukacyjne dla środowiska medycznego (między innymi jest współautorem razem z Wojciechem Eichelbergerem cyklu warsztatów na podstawie książki Być lekarzem być pacjentem). Udziela się w mediach: Twój Styl, Elle Magazine, Uroda Życia, Onet, TVP2, Polsat, TV Puls.[/toggle]

[divider]

Opinie Uczestników

[starlist]

 • Uważam, że model trzech poziomów komunikacji jest bardzo użyteczny i pozwala spojrzeć na problemy w porozumiewaniu się w szerszej perspektywie. Dzięki warsztatowi zobaczyłam, że wiele moich trudnych rozmów odbywało się na osobistym poziomie – Agnieszka Świderek, uczestniczka warsztatów.
 • Bardzo inspirujące warsztaty, pozwalające zrozumieć dlaczego nazbyt często dajemy się ponieść emocjom i uczące jak stworzyć przestrzeń do świadomej komunikacji – Ewa, uczestnik warsztatów.
 • Dla mnie warsztat bardzo przydatny, przystępnie, jasno podany schemat w jaki mogę wpisać każdą rozmowę i wyznaczyć obszar, w którym bezpiecznie i z dobrym efektem dopuszczę poruszanie się. Nie zdawałam sobie sprawy, że funkcjonuję na dwóch poziomach: merytorycznym i emocjonalnym, więc odkrycie istnienia poziomu kontaktu – bardzo pomocne! Polecam warsztat szczególnie osobom, które nie chcą aktualnie, szczegółowo i przez wiele kolejnych lat analizować przyczyn własnych zachowań, natomiast chcą je zmienić i są gotowe na włożenie określonego wysiłku. Praktyczne narzędzie do ćwiczeń własnego mózgu, nie do znalezienia na siłowni – lekarz neurolog, uczestnik warsztatów.
 • To były bardzo ciekawe zajęcia, to co się dowiedziałam mogę wykorzystać w mojej pracy i w życiu prywatnym – Patrycja Piasecka psycholog, uczestnik warsztatów.
 • Godny polecenia warsztat dla osób, które często  uczestniczą lub prowadzą trudne rozmowy. Zaprezentowane  sposoby radzenia sobie w sytuacjach stresowych znajdują zastosowanie zarówno  w pracy, jak i w domu. Polecam sposób prowadzenia szkolenia, prowadzący przez kilka godzin przekazuje treść w  sposób profesjonalny i ciekawy, jednocześnie samoistnie wciągając do dyskusji i wyrażania opinii  przez całą grupę – pracownik korporacji, uczestnik warsztatu.
 • Warsztat był  dla mnie bardzo pomocny, dzięki niemu dowiedziałam się jak można prowadzić trudne rozmowy zarówno w życiu prywatnym jaki i zawodowym bardziej świadomie, będąc w kontakcie zarówno z własnymi odczuciami jak i dostrzegając emocje rozmówcy. Dzięki temu, że już rozumiem  jakie ma to znaczenie,  wiem jak  należy zmierzać  do poziomu merytorycznego, choć zdaję sobie sprawę, że nie jest to łatwe. Chętnie wezmę udział w kontynuacji, żeby  dowiedzieć się więcej i poćwiczyć nowe umiejętności – lekarz pulmonolog, uczestniczka warsztatu.
 • Zajmujący sposób prowadzenia szkolenia poprzez jasny przekaz prowadzącego.
 • Zupełnie nowe spojrzenie na komunikację między ludźmi! Warsztat absolutnie godny polecenia! Z perspektywy krótkiego czasu po jego zakończeniu już widzę efekty – ćwiczenie w praktyce otrzymanej wiedzy nie tylko poprawia relacje z ludźmi ale w magiczny sposób wpływa na mój wewnętrzny spokój. Dziękuję – Magdalena, prawnik, właściciel kancelarii prawnej.
 • Po kursie “Trudne rozmowy” wreszcie zrozumiałem mechanizmy międzyludzkiej konwersacji. Pierwsze dni po szkoleniu były dla mnie zupełnie nowym doświadczeniem podczas trudnych rozmów z partnerami biznesowymi, klientami i pracownikami. Kurs tak mnie pozytywnie zmienił, że postanowiłem wysłać na niego swoich pracowników w celu poprawienia wewnętrznej i zewnętrznej komunikacji w firmie – manager i właściciel firmy branży IT.

[/starlist]
[divider]

Wersja dla firm

[one_half]Warsztaty Trudne rozmowy są dostępne również w wersji in-company – dla firm, które inwestują w podnoszenie kompetencji osobistych pracowników.

Jeśli chcesz, by Twój zespół nauczył się działać w sytuacjach kryzysowych, zarządzać relacjami oraz funkcjonować pod presją oraz w stresie i dzięki temu osiągał ponadprzeciętne wyniki, skontaktuj się z nami już dziś. Przygotujemy rozwiązanie specjalnie dla Ciebie i Twojej firmy.

Prześlij zapytanie poprzez formularz po prawej stronie, a skontaktuje się z Tobą nasz menedżer do spraw projektów zamkniętych.[/one_half]
[one_half_last][contact-form-7 404 "Not Found"][/one_half_last]

[divider]

Pakiet Plus

Wersja podstawowa obejmuje tylko uczestnictwo w warsztatach.

IconsWybierz wersję Plus, a otrzymasz:

[checklist]

 • Udział w warsztatach Trudne rozmowy
 • Swój egzemplarz vademecum warsztatów Trudne rozmowy
 • Certyfikat potwierdzający udział w warsztatach
 • Możliwość indywidualnych konsultacji z ekspertem – 1 spotkanie

[/checklist][divider]

Odzyskaj kontrolę nad emocjami już dziś

Data: 1–2 lutego 2019 r.
Godziny: 10:00-18:00
Miejsce: Siedziba IPSI, Sułkowskiego 9, Warszawa
Informacje: warsztaty@ipsi.pl

[contact-form-7 404 "Not Found"]